Gündem Haberleri

  Bakan Şimşek: TSK’nin tüm ihtiyaçlarını karşılarız

  Zeki GÜNAY/ GAZİANTEP, (DHA)
  12.10.2007 - 15:40 | Son Güncelleme:

  DEVLET Bakanı Mehmet Şimşek, olası sınır ötesi operasyonunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerekli tüm ihtiyaçlarının karşılanabileceğini söyledi.

  Ramazan Bayramı kutlamaları çerçevesinde seçim bölgesi Gaziantep’e gelen Bakan Mehmet Şimşek, Özel İdare Müdürlüğü’nde gazetecilerin sınır ötesi operasyonla ilgili sorularını, “Bugün bayram. Bakın herkes burada. Siyasi parti temsilcileri birbiriyle kaynaşıyor.

  Bugün o konulara girmeyelim” diyerek yanıt vermek istemedi. Şimşek, ısrarlı sorular üzerine ise, “Tezkere konusunda güvenlik güçlerinin ne ihtiyacı varsa onu karşılayacağız. Tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Ordumuza, güvenlik güçlerimize her türlü desteği vereceğiz. En ufak bir tereddüt olmasın” diye konuştu.

  Şimşek, daha sonra Şehreküstü Semtindeki Şehitler Caddesi’nde yaptırılan Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yeni binasının açılış törenine katıldı. Şimşek, buradaki töreni izleyen bir kadının kucağından bebeğini alarak sevdi. Şimşek, kucağına aldığı çocuğun ağlaması üzerine foto muhabirlerine “Sizin aşırı ilginiz yüzünden ağladı” dedi. Şimşek, daha sonra Şırnak’ta şehit olan Mehmet Coşkun’un ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu. Bakan Şimşek, şehidin ailesine her türlü desteğin verileceğini söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı