Gündem Haberleri

  Bakan Pepe: Türkiye virüsün üstesinden gelecek

  A.A.
  11.01.2006 - 16:29 | Son Güncelleme:

  Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Türkiye'nin, kuş gribinin üstesinden gelebilecek durumda olduğunu bildirdi.

  Bakan Pepe, İzmit'teki Antikkapı Restoran'daki bayramlaşma töreninin ardından gazetecilerin kuş gribiyle ilgili sorusunu yanıtladı.
  Kuş gribinin hassas ve ciddi bir konu olduğunu ifade eden Bakan Pepe, “Türkiye kuş gribi gibi ciddi bir konunun üstesinden gelecek durumdadır” dedi.
  Kendi bakanlığı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın bu konudaki çalışmaları sürdürdüğünü ifade eden Pepe, şöyle konuştu:
  “Cumartesi günü 3 bakan olarak bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Çevre ve Orman Bakanlığı olarak yaban ve av hayatı ile ilgili olarak Ekim 2005'de av yasağı getirmiştik. Yasaktan önce de bütün birimleri, valilikleri uyarmıştık. Biz tedbirlerimizi artırarak sürdürüyoruz. Çünkü kuş gribinin ciddi olduğunu biliyor ve görüyoruz.”
  Kocaeli Valisi Erdal Ata da şu ana kadar il genelinde kuş gribi vakasına rastlamadıklarını ancak hastanelere şüphe üzerine başvurular olduğunu belirtti.
  Ateşi yükselen veya grip olan kişilerin kuş gribi korkusuyla hastaneye geldiğini söyleyen Ata, bu vakaların da değerlendirildiğini vurguladı.
  Bakan Pepe, daha sonra bayramlaşma töreni için Derince İlçesi AK Parti Başkanlığı'na gitti.
  Bakan Pepe, bayramlaşmanın ardından yaptığı açıklamada, Hükümet'in eğitime büyük önem verdiğini ifade ederek, bütçeden de eğitime önemli bir pay ayırdıklarını dile getirdi.
  Üniversite öğrencilerine de burs verdiklerini anlatan Pepe, şöyle dedi:
  “Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun bütçesi bugün 1 milyar dolar. Eğitim, sağlık, ulaşım aklınıza ne geliyorsa dünden daha iyi. Bu nedenle kenetlenmeliyiz, sıkı durmalıyız ve aldığımız oyları korumalıyız.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı