Gündem Haberleri

  Bakan Ömer Çelik’ten İç Güvenlik Paketi yorumu: ‘Ekmek almaya giden çocuğun güvenliğini kim sağlayacak’

  Hürriyet Haber
  20.02.2015 - 15:47 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik NTV canlı yayınında İç Güvenlik paketi hakkında konuştu.

  Ömer Çelik, 6-7 Ekim olaylarını hatırlatarak İç Güvenlik Paketi'nin gerekliliğine vurgu yaptı. Çelik paketin önemini şu sözlerle savundu:
  “Şuna bir cevap bulmak zorundayız. Ekmek almaya giden çocuğun güvenliğini kim sağlayacak. Balkonda oturan ailelerin güvenliğini kim sağlayacak. Bu asimetrik gruplar tarafından tehdit edilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının güvenliğini kim sağlayacak.”  Çelik’in bu sözleri üzerine program sunucusu, “Ekmek almaya giden çocuğu polis biber gazıyla yaralayıp ölümüne neden olduysa ve polise daha fazla yetki verilirse daha kötü olaylar olabilir. Asıl endişe de bu” dedi.

  Çelik bu sözlere, “Burada ortaya çıkan verilen yetki her seferinde üzerine gidilmesi gereken hiçbir şekilde tahsis edilmeyen yapıldığı zaman da sonuna kadar soruşturulması ve hak ettiği cezayı alması gereken meselelere alan açan bir mesele değil. Yani şöyle düşünmeyelim meseleyi kötü niyetli kişilere alan açıyoruz diye düşünmeyelim. Herhangi bir şekilde eline verilmiş biber gazını ya da eline verilmiş yetkiyi eline verilmiş bir silahı vatandaşın güvenliğini tehdit edecek şekilde kullanan bir kamu görevlisi olursa onun da karşısında biz dururuz. Onun da karşısına hukukla çıkarız, elimizdeki yetkilerle çıkarız” şeklinde cevap verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı