Gündem Haberleri

  Bakan Nihat Zeybekci: Cumhurbaşkanımız siyasidir

  DENİZ ZEYREK
  16.09.2015 - 06:56 | Son Güncelleme:

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti ile ilişkisi konusunda “Lafı evirip çevirmeyelim. Cumhurbaşkanımız siyasi bir cumhurbaşkanıdır” dedi.

  Milano’da Expo’yu ziyaret eden Bakan Zeybekci, son siyasi gelişmeler konusunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  “Bu hareketin lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu partinin kurucu, onursal genel başkanı, hepimizin bir şekilde etkilendiğimiz veyahut sözlerine zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz liderimizdir Recep Tayyip Erdoğan. Onun bu kongrede etkisinin veya doğrudan müdahalesinin olduğunu zannetmiyorum ama itibar edilmiş olmasını gerekli buluyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle tek tük isim değil de fikri anlamda, yol göstericiliği, ana resmi çizen görüşleriyle katkıda bulunması, o mesafede olması doğaldır. Lafı evirip çevirmeyelim. Cumhurbaşkanımız siyasi bir cumhurbaşkanıdır, bir tecrübesi, birikimi vardır. Kökeni vardır. Bunlardan yararlanılmış olması gerekir. Bu gerekliliktir.

  ARINÇ’A: YAKIŞMADI

  Bülent (Arınç) Bey’in görüşlerini, çıkışlarının, tam anlamıyla kendi şahsi görüşleri olarak, kendini bağladığını düşünüyorum. Kesinlikle katılmıyorum ve uygun da bulmuyorum. Bu ülkeye hizmetleriyle saygı duyduğum, bir ağabeye yakışmayan açıklamalar. Üzüldüğüm anlamında söylüyorum bunu. Eleştirmek anlamında söylemiyorum.

  ABDULLAH GÜL YORUMU

  Sayın Abdullah Gül ile ilgili bir söz söyledim, yanlış anlaşıldı. Abdullah Gül nerededir? O da bu partinin içindedir. O da bu partinin kurucusudur, Başbakanıdır. Ben onu da üst, ulvi bir makamda görmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu partinin neferlerindendir. Bu tartışmalar niçin Gül dışarıdaymış gibi olur, onu da anlamış değilim. İçindedir, orta yerindedir. Herhangi bir özel prosedüre tabi olması gerekli değildir. Kurtarıcı pozisyonuna götürmek de partiye haksızlık olur.”

  Etiketler: nihat zeybekçi , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı