Gündem Haberleri

Bakan Mumcu'ya oğlundan "Baba mayına bastın" analizi

ANKA
25.02.2006 - 09:39 | Son Güncelleme:

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu’nun, yollarını ayırdığı AKP’ye geçişine ilişkin ilginç bir "analiz" ortaya çıktı.

Mumcu’nun bu yıl lise son sınıfa giden büyük oğlu Furkan’ın o dönemde, "Baba mayına bastın" değerlendirmesinde bulunduğu ifade edildi.

Mumcu, AKP’ye geçişi, ardından Anavatan’a dönüşü konusundaki bir soruya katıldığı bir televizyon programında yanıt verirken, söz konusu ayrıntıya değindi.

"Benim Anavatan Partisi’nden yolumun ayrılışı sadece benim ayrılışım değildir. Milletin yolunun ayrılışıdır" diyen Mumcu, insanların hafızasının zayıf olduğuna vurgu yaparken, "Bunun böyle olmaması için 3 yıldan fazla bir mücadeleyi ciddi bir mücadeleyi herkesin gözü önünde verdim" şeklinde konuştu.

Anavatan Partisi’nden ayrılışını "Sonunda bana kapı dışarı edilmek kaldı" diye dile getiren Mumcu, özetle şöyle konuştu:

"Benim kararım gerçekten siyasete devam etmemekti. Ve insanlar bana dediler ki ’arkadaş, üzerindeki siyasi birikim, tecrübe sana ait bir şey değildir. Bu Türkiye’ye ait bir şeydir. Ve görüyorsun burada bir tek başına iktidar fırsatı var. Bu birikimi Türkiye’nin lehine kullanmak, Türkiye’ye kullandırtmak, Türkiye’nin yararına kullandırtmaya mecbursun. Bu bir ahlaki sorumluluktur’.

Bu benim siyasi kariyerim açısından olağanüstü bir riskti. Risk olduğunu da biliyordum. Bu problem karşısında bugüne kadar yapılmış en doğru teşhisi de daha o günlerde benim oğlum yaptı.

Şu anda lise ücüncü sınıfta olan bir oğlum var o yaptı. Bilgisayar oyunlarında çıkardığı bir cümle ile. Dedi ki ’baba mayına bastın. Mayının üstünde sonsuza kadar duramazsın. Her halükarda ayağını kaldırdığın anda patlayacak ve bir yerin kopacak.’

Bu reddedemeyeceğim bir sorumluluktu. Ben bu şansı vermek zorundaydım. Bu sorumluluğu üstlenmek zorundayım. Ahlaki olan buydu. Ya bana ne siz de başarısız olun, sizin başarısızlığından bana bir fırsat doğsun demeye hakkım yoktu."
Etiketler: gündem
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı