Gündem Haberleri

  Bakan kuyruğu kaldıramadı ama başka birşey yaptı

  Murat ARISOY/AFYONKARAHİSAR, (DHA)
  10.05.2011 - 12:10 | Son Güncelleme:

  ÇEVRE ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Torba Yasa’dan yararlanmak isteyen vatandaşların Afyonkarahisar Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde oluşturdukları kuyruğa müdahale etti.

  KUYRUKTAKİLERE LOKUM DAĞITILDI / FOTO GALERİ

  Bakan Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinginden önce esnaf ziyareti yaptı. Esnaf ziyareti sırasında SGK Müdürlüğü’ndeki kuyruğu gören Bakan Eroğlu, vatandaşlarla sohbet etti. Torba Yasa’dan yararlanmak ve Bağ-Kur borçlarını yeniden yapılandırmak amacıyla Merkez Müdürlüğü’ne gelen vatandaşlarla sohbet eden Bakan Eroğlu, SGK İl Müdürlüğü’nün Bağ-Kur’dan sorumlu Müdür Yardımcısı Faruk Celayir’den bilgi aldı. Bakan Veysel Eroğlu, vatandaşın sorununun çözülmesi gerektiğini belirterek kuyrukta bekleyen vatandaşlara çay ve lokum ikram edilmesi talimatını verdi. Çay ve lokum masrafını cebinden karşılayan Bakan Eroğlu, "Vatandaş hem para verecek, hem bekleyecek. Bu olmaz" dedi.

  Müdürlük yetkilileri ise eleman eksikliği nedeniyle bu kuyruğun oluştuğunu kaydetti. Bakan Eroğlu’nun talimatından sonra kuyruktaki vatandaşlara Afyonkarahisar lokumu ikram edildi.  

  Kuyrukta bekleyen vatandaşlar, sabah saatlerinden beri işlem yaptırmak için beklediklerini, bu konuya bir an önce çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı