Gündem Haberleri

  Bakan Küçükler: Beni ıslıklayanları yargıya vereceğiz

  Kadir SABUNCUOĞLU/ERZURUM, (DHA)
  11.02.2011 - 18:19 | Son Güncelleme:

  DÜNYA Üniversiteler Kış Oyunları’nın kapanış töreni sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Parti’li Ahmet Küçükler’i ıslıklayarak konuşmasını engelleyenlerin, çeşitli illerden gelen ’gönüllüler’ olduğu ileri sürüldü. Belediye Başkanı Küçükler, "Özellikle kırmızı ve turkuaz renkli montlar giyen 600 -700 kadar gönüllü, organize bir şekilde İngilizce anons yapılırken ıslıklamaya başladı. Görüntülerden tribün amigolarını ve gönüllüleri tespit ettik. Yargıya intikal ettirecek ve bunun peşini bırakmayacağım" dedi.

  Tarihi Müceldili Konağı’nda basın toplantısı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’un Kış Oyunları sayesinde bir marka kent olduğunu bildirdi. Kapanış töreni sırasında konuşma için İngilizce davet yapılmaya başlandığı andan itibaren ıslıklandığını anımsatan Başkan Küçükler, bir kentin belediye başkanı olarak dünyanın gözü önünde ıslıklanmayı hak edecek bir kusurunun bulunmadığını belirtti.

  İstanbul, İzmir, Trabzon gibi çeşitli illerden gelen yabancı dil bilen üniversite öğrencilerinin ’gönüllü’ adı altında Kış Oyunları’nda görevlendirildiğini, bunların tüm ihtiyaçlarının koordinatörlük tarafından karşılandığını anlatan Küçükler, 2 bin gönüllüden 600- 700 kadarının organize biçimde protesto sırasında hareket ettiğini kamera görüntüleriyle ortaya çıkardıklarını söyledi.

  'ZATEN ERZURUMLU’NUN ÇOĞU İNGİLİZCE BİLMİYOR’

  Aynı tespitleri Emniyet Müdürlüğü’nün de yaptığına dikkati çeken Başkan Küçükler, şunları söyledi: "Önce İngilizce olarak, ardından Türkçe anons yapıldı. Yabancı dille bizler daha çağrılırken bu ıslık tufanı koptu. Şunu gösteriyor bu; Zaten Erzurumlu’nun çoğu İngilizce bilmiyor. Kırmızı ve turkuaz renkli montlar verdiğimiz bu gönüllüler ıslık işini başlatıyorlar. Gönüllüler 2 bin kadar ama bunlardan 600 -700 kadarı çok net biçimde, planlı bir şekilde organize hareket ediyor. Protestoyu halk yapsaydı, üzülürdüm. Ama bunu dışardan gelen gönüllülere yaptırdılar. Çünkü ben 6 yıllık görevim sırasında ıslıklanması gereken hiçbir şey yapmadım. Zaten Erzurumlu düğün ve bayram yerinde sitemini belirtmez. Konuyu bilgi, belge ve görüntüleriyle yargıya intikal ettireceğim. Ayrıca bunun peşini bırakmayacağım."

  Başkan Ahmet Küçükler, Kış Oyunları öncesinde kentin bayraklarla süslenmesi sırasında da organizasyon komitesinin Türk bayrağı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait flamaların asılmasını engellediğini, buna rağmen sorumluluk alarak bayrak ve flamaları elektrik direklerine astırdığını bildirdi. Açılış töreninde yine aynı komite tarafından konuşturulmadığını anlatan Küçükler, "FISU bayrağını Çin’in Harbin kentinden Erzurum’a ben teslim alarak getirdim. Erzurum’da FISU bayrağını kış oyunlarının yapılacağı Slovenya’nın Maribor kenti belediye başkanına da benim teslim etmem gerekiyordu. Ama bu da engellendi. Hem de uluslararası hukuk hiçe sayıldı" dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı