GeriGündem Bakan Kavaf ‘oyalı fes’ takıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Kavaf ‘oyalı fes’ takıldı

Bakan Kavaf ‘oyalı fes’ takıldı
refid:15137292 ilişkili resim dosyası

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Denizli Belediyesi tarafından 29 Haziran- 3 Temmuz 2010 tarihleri arasında düzenlenecek 10'uncu Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin tanıtım toplantısına katıldı. Bakan Kavaf, Tavas yöresinde kadınların düğün ve bayram gibi özel günlerde kullandığı oyalı geleneksel kadın fesi taktı.

İŞTE OYALI FESLİ BAKAN KAVAF

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, bir dizi toplantı ve ziyaretlerde bulunmak üzere Denizli’ye geldi. Kavaf, Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Belediye Başkanı AK Parti'li Nihat Zeybekci ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen festival tanıtım toplantısına katılan Bakan Kavaf, Denizli- Tavas yöresinde yaklaşık 400 yıldır kadınların bayram ve düğünlerde vazgeçilmezi olan oyalı fes taktı. Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, “Ben de Tavaslıyım. Bizim anne ve babaannelerimiz de bu fesi takardı. Tavas yöremizin geleneksel oyalı fesi bakanımıza çok yakıştı” dedi.

Bakan Kavaf daha sonra Anemon Otel’de Sosyal Güvenlik Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Denizlimizi Ayakta Tutanlar Plaket Töreni’ne katıldı. SGK İl Müdürü Ayhan Dorum, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve Vali Yavuz Erkmen’in kısa konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Bakan Kavaf, Türkiye ekonomisinin son 8 yıllık dönemde önemli büyüme gösterdiğini söyledi. Bu büyümenin içerisinde Denizli’nin ihracatıyla rol oynadığını kaydeden Kavaf, “Denizli, her zaman olduğu gibi çok çalışan, üreten, daha çok üretmek, daha çok büyümek noktasında da dinamizmini aşağıya düşürmeyen bir şehir. Bunda elbette Denizli insanının dinamik, girişken, girişimci ve üretken yapısının çok büyük etkisi var. Denizli bizler için her zaman gurur kaynağı olmuştur. Siyasi zeminde, yurt içi ve yurt dışında üretime katkısı, gelişmişliği ve bu konudaki insanımızın üstlenmiş olduğu ulusal ve bireysel sorumluluklardan her zaman göğsümüz kabararak söz ediyoruz. Sadece ekonomide devlete karşı sosyal güvenlik primi, vergi ve bu sorumluluklarını yerine getirmekte değil, sosyal sorumluluk alanında da Denizli her zaman örnek olan bir şehir” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra ödül törenine geçildi. Törende 2009 yılında en yüksek prim ödeyen Menderes Tekstil, Selin Tekstil, Denizli Cam, Dentaş Kağıt Ambalaj, Erbakır, Küçüker Tekstil, Zorlu Home Tekstil, Denizli Çimento, Gamateks Tekstil, Ozan Tekstil, Gökhan Tekstil, Deniz Tekstil ve Nesa Tekstil’e Bakan Kavaf, Vali Erkmen, Belediye Başkanı Zeybekci ve SGK İl Müdürü Ayhan Dorum tarafından plaketleri verildi. Törende ayrıca Bakan Kavaf tarafından Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, İl Genel Meclis Başkanı Halil Pekdemir ve Dr. Rıdvan Erdemir’e SGK’ya katkılarından dolayı plaket verildi.

30 yılı aşkın faaliyet gösteren ve SGK’ya yaptırımlarını eksiksiz yerine getiren Otuzbir Kimya ve Montan Madencilik şirketleri yöneticileri de plaketle ödüllendirildi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle