GeriGündem Bakan için rapor veren doktora suç duyurusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan için rapor veren doktora suç duyurusu

KAYSERİ'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a atılan yumruk sonrası ‘Hayati tehlikesi var' raporu veren doktorlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Doktorlar hakkında, tutuklu zanlının avukatı Yusuf Çakmak ayrıca Tabipler Odasına da şikayet yapacağını söyledi.

Bakan Yıldız'a yumruk atıp, kasten yaralama suçundan dolayı TCK'nın 86 ve 87'nci maddeleri uyarınca tutuklanan Şahim Şimşek'in avukatı Yusuf Çakmak, müvekkiliyle ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na dün, tutukluluk haline itirazla ilgili yaptıkları başvurunun sonucunu beklediklerini söyledi. Avukat Çakmak, tutuklanma halinin bir tedbir olduğunu anlatırken şöyle dedi:

“Müvekkilim devlet mumuru olan ve kaçma olasılığı bulunmayan biridir. O nedenle tutukluluk haline itiraz ettik. Bugün bakana yediği yumrukdan dolayı ‘Hayati tehlike var' kaydıyla rapor veren Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, Gevher Nesibe Hastanesi KBB Servisi'ndeki doktorlar hakkında görevlerini kötüye kullanıp, abartılı rapor düzenledikleri için, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Zira, bakanın burnunda küçük bir kırık olduğu bizzat hastaneler Başhekimliğince açıklandı. Bakan da olay sonrası Ankara'ya giderek, Meclis'teki oylamaya bile katıldı. Doktorlarla ilgili ayrıca meslek etiği açısından Tabipler Odası'na da şikayet yapacağız.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle