GeriGündem Bakan Günay'dan Angelina Jolie açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Günay'dan Angelina Jolie açıklaması

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Tokat’ta BM özel temsilcisi Angelina Jolie’nin Türkiye’ye yaptığı ziyaret ve eleştirilerle ilgili soruları yanıtladı. Günay, "Bir sanatçının hem dünya kamuoyunu yumuşatmak, bir olaya ilgisini sağlamak hem de kendi tanıtımına katkı yapmak amacıyla üstlenmiş olduğu bir sosyal proje olarak düşünün. Onun ötesinde bir anlam vermek fazla olur" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, açılış ve ziyaretler için Tokat’a geldi. Helikopter ile Gaziosmanpaşa Stadyumu’na inen Bakan Günay’ı burada Tokat Valisi Mustafa Taşkesen ile protokol üyeleri karşıladı. Daha sonra kentte tarihi yerleri ziyaret eden Bakan Günay, gazetecilerin, BM özel temsilcisi olan ABD’li aktris Angelina Jolie’nin Türkiye’ye yaptığı ziyaret ve sonrasındaki eleştirileri sorması üzerine, şu yanıtı verdi:
 
"Dünya sinemasında veya dünya sanat alanında bazı seçkin isimler böyle sosyal projelerde yer alıyorlar. Daha önce benzer isimler dünyadaki bazı deprem bölgelerine veya açlık bölgelerine gittiler. Bizim ülkemizden de iyi niyet elçisi olarak, UNESCO tarafından Birleşmiş Milletler tarafından geçmişte görevlendirilmiş olan sanatçılar oldu. Bir sanatçının hem dünya kamuoyunu yumuşatmak, bir olaya ilgisini sağlamak hem de kendi tanıtımına katkı yapmak amacıyla üstlenmiş olduğu bir sosyal proje olarak düşünün. Onun ötesinde bir anlam vermek fazla olur. Türkiye’nin, ’Angelina Jolie geldi, kampları gezdi’ diyip bundan kendisi için bir üstünlük oluşturmaya kalkması işi abartmak olur. Nihayet bu bir sanatçının bir tanıtım kampanyasıdır, o kadar"
Yorumları Göster
Yorumları Gizle