Gündem Haberleri

  Bakan Günay: Tespitlerim doğru çıktı

  A.A
  18.05.2010 - 13:04 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP'de yaşanan gelişmelerle ilgili olarak, “Geçen bir yanlış anlaşılma oldu. Bir canlı yayında, ısrarlı sorular karşısında tespitlerimi söyledim. Alındı arkadaşlar ama yaşadığımız olaylar tespitlerimin ne kadar doğru olduğunu galiba gösteriyor” dedi.

  Hacettepe Üniversitesi ve Altındağ Belediyesinin Hamamönü bölgesinde ortaklaşa yürüttüğü Sanat Sokağı projesinin inşaat alanında incelemelerde bulunan Günay, burada gazetecilerin, CHP'de Deniz Baykal'ın istifası ve yaşanan gelişmelerle ilgili sorusu üzerine, “Arkadaşlar bu konularla meşgul değilim. Geçen bir yanlış anlaşılma oldu. Bir canlı yayında, ısrarlı sorular karşısında tespitlerimi söyledim. Alındı arkadaşlar ama yaşadığımız olaylar tespitlerimin ne kadar doğru olduğunu galiba gösteriyor diyeyim nokta. Bu konu bitmiştir” diye konuştu.

  Günay, “Peki, parti içindeki görüş ayrılığını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine de “Başka partilerin iç işindeki görüş ayrılıkları beni ilgilendirmez” dedi.

  Kültür ve Turizm Bakanı Günay, “Peki Deniz Baykal döner mi” sorusuna da gülerek, “Size şunu söyleyeyim arkadaşlar, bugün Müzeler Haftası biliyorsunuz, Türkiye çapında biz de müzelerimize her zamankinden çok fazla büyük bir ilgi göstermeye çalışıyoruz” yanıtını verdi.
  Müzelere her zamankinden fazla ilgi göstermeye çalıştıklarını dile getiren Ertuğrul Günay, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “'Tarihi öğrenmemiz konusunda müzeler birer tarihi bellek merkezi. O açıdan hem Ankara'da hem de Türkiye'nin her tarafında müzelerimize büyük bir önem veriyoruz, ilgi gösteriyoruz. Çorum Müzemiz de Avrupa müzeleri arasında bir yarışmaya katılıyor bu ay içinde. Umarım iyi bir dereceyle dönecektir. Daha önce Burdur müzemiz böyle bir ödül almıştı. Anadolu'da çok sayıda güzel, ünik müzeler oluyor.
  Ama bu arada başka bir dileğimi de özellikle söylemek istiyorum bugünle ilgili. Şu anda Zonguldak'ta, yer altında, 30'dan fazla işçimiz var. Her şeyden önce onların sağlıkla hayata dönmelerini bütün kalbimle temenni ediyorum. Şu anda bütün sorunlarımızın, bütün dertlerimizin, bütün konularımızın önünde onların yaşama yeniden sağlıklı bir biçimde dönmeleri geliyor.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı