Gündem Haberleri

  Bakan Günay gözyaşlarını tutamadı

  Pınar ÇITAK KOYGUN - İbrahim AKTÜRK / İSTANBUL DHA
  19.10.2011 - 12:28 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Hakkari'deki hain saldırıları değerlendirirken gözyaşlarını tutamadı.

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar Sergisini gezmek için Tepebaşı'ndaki Pera Müzesi'ne geldi. Bakan Günay sergiyi gezmeden önce Hakkari'deki hain saldırıları değerlendirdi.

  BAKAN GÜNAY'IN GÖZYAŞLARI / WEB TV

  "BUNLAR NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?"

  Oldukça duygulandığı görülen Günay, Hakkari'ye gittiğini hatırlatarak, "Geldiğimiz yer çok üzüntü verici. Herkesin annesi babası var. Bunlar ne yapmaya çalışıyor? Bu insanlar askere polise kadına çocuğa silah sıkan insanlar ne yapmaya çalışıyorlar ? Nasıl bir dünya yaratmaya çalışıyorlar? Türkiye Ortadoğu görmeye çalışıyorlar? Dünyanın her yerinde bu yöntemler artık bitti. Bu nasıl çağdışı bir anlayıştır? Hala silahla adam öldürerek sonuç almaya çalışıyorlar? Bu insanlık suçu . Bütün insanlığa karşı bir büyük cinayet " dedi.

  GÖZYAŞLARINI TUTAMADI  

  Bakan Günay açıklamasının ardından gazetecilere teşekkür ederek, "Birşey söyleyecek durumda değilim daha fazla " dedi. Günay'ın daha sonra gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Mendiliyle gözyaşlarını silen Bakan Günay, "İsterseniz buradan sonra ayrılalım. Çünkü sergiyi gezerken söyleyecek birşey yok" diyerek çekim yapılmasını istemedi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı