Gündem Haberleri

  Bakan Gül, Çankırı'da yol, okul ve hastane açtı

  DHA- Ethem YENİGÜRBÜZ/ÇANKIRI
  04.07.2007 - 17:45 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Çankırı'da, duble yol, ilköğretim okulu, hastane, diyaliz ünitesi ve iki anaokulunu hizmete açtı.

  Abdullah Gül, yapımı tamamlanan MKE Tophane İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yapılan güzel şeylerin mutluluğunu herkesin paylaştığını, insanların hizmetleri takdir ettiğini söyledi.

  Çalışkanlığı nedeniyle Çankırı Valisi Ali Haydar Öner'i de kutlayan Gül, “Halkımız ‘ne güzel işler yapılıyor’ dediğinde insan mutluluk duyuyor. Bunların hazzı hiçbir şey ile ölçülemez” dedi. Gül, Çankırı'ya fabrikalar yapılacağını, Ankara-Çankırı arasındaki çift yolun tamamlanmak üzere olduğunu, Ilgaz Yaylası'ndaki turizm merkezlerinin sayısının giderek arttığını belirtirken, bunların ‘geç kalınmış hizmetler’ olduğunu söyledi.

  Vali Ali Haydar Öner ve Çankırı AKP milletvekili adaylarının da katıldığı törende, Bakan Gül, Kurşunlu Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi, Şabanözü Devlet Hastanesi, 125. Yıl ve İstiklal anaokulları ve KÖYDES Projesi çerçevesinde yapımı tamamlanan kanalizasyon ve sulama birimleri ile su depoları ve bazı köy yollarının da toplu açılışını yaparak, yedi ayrı kurdele kesti.

  Açılışların ardından okulu gezen Gül, bir sınıfın tahtasında yazılı olan, ‘Sayın Bakanım hoşgeldiniz’ yazısını yüksek sesle okudu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı