Gündem Haberleri

  Bakan Gönül ile Binali Yıldırım’dan sünnet çocuklarına saat

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  14.07.2007 - 16:02 | Son Güncelleme:

  ERZİNCAN Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen şölende 155 yoksul aile çocuğu sünnet ettirildi.

  Şölene katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, çocuklara birer saat hediye etti.
  Belediye binası arkasındaki Aşevi önünde düzenlenen ve belediye tarafından 20 bin YTL harcanarak yapılan sünnet şölenine Vali Ali Güngör, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Buyruk, Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım ve vatandaşlar katıldı. Başkan Buyruk, “Belediye olarak çocukların sünnet ettirilmesi olayına ailelere maddi katkıdan ziyade bir manevi katkı olarak bakıyoruz. Geçmişten günümüze intikal eden örf, adet ve geleneklerimiz var, bunu yaşatmak istiyoruz” dedi.

  Sünnet olan çocukların bir bölümü korkudan ağlarken, eski bakan ve AKP Erzincan Milletvekili adayı Binali Yıldırım sünnet olacak çocuklara “Biz çocukken birisi bizi tutardı, ‘tak’ diye keserlerdi” diye teselli etmeye çalıştı. Palyaçolar sünnet olan çocuklara acılalarını unutturmaya çalıştı. Aileler ise çocuklarının erkekliğe adım attığı bu günde davul- zurna eşliğinde halay çekti.
  Binali Yıldırım ise belediyenin geleneksel olarak düzenlediği sünnet şöleninin önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirtti. Şölendeki konuşmaların ardından Bakan Gönül ile Binali Yıldırım, sünnet çocuklarına birer saat hediye etti. Belediye de çocuklara futbol topu dağıttı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı