Gündem Haberleri

  Bakan, filmime yardım edecek

  Demirhan HARARLI/MAGAZİN SERVİSİ
  20.10.2003 - 01:00 | Son Güncelleme:

  Yolcu yetersizliği yüzünden iki yıl önce kapanan Sivas Havaalanı'na yeniden tarifeli seferler başlatan THY'nin uçağında yer alan Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in talimatıyla VIP salonuna alınan ünlü oyuncu Serpil Çakmaklı, Hürriyet'e konuştu.

  ‘‘Çığlığın Dağlarda Yükselir’’ filminin çekimi için Sivas'a gittiğini söyleyen Çakmaklı, ‘‘Biz aynı uçakta karlaştık. Kendisini daha önce tanımıyordum. Uçakta yan yana oturduk. Çok beyefendi biri. Uzun uzun konuşma imkanımız oldu. Sanat ve sanatçıya destek olan ve olacağını söyleyen bir bakan’’ dedi.

  Abdüllatif Şener'in çok saygılı ve kibar bir insan olduğunu belirten Çakmaklı, şunları söyledi:

  YEMEĞE ÇAĞIRDI

  ‘‘Çok saygılı ve kibar. Kendisi Sivaslı olduğu için film için bize destek verdi. Onun vasıtasıyla bu filmi tanıtma imkanı bulduk. Uçaktan indikten sonra beni telefonla aradı ve öğle yemeğine davet etti. Ticaret Odası'ndaki protokolün bulunduğu davette yan yana oturduk ve yemek yedik. Filme Sivas milletvekili olduğu için destek vereceğini söyledi, kendisi tekrar telefon açıp bir şeye ihtiyacımız olduğunda arayabileceğimizi söyledi. Kendisi yakından ilgileniyor. Biz uçaktan inerken Sivas'ta kendisini karşılamaya gelmişlerdi ve beni en önden çıkardı. Bu benim için şu ana kadar yaşamadığım güzel bir olaydı. Hiç kompleksi olmayan biri.’’

  VIP'te ağırlamıştı

  Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, THY'nin 2 yıl aradan sonra Sivas'a uçak seferi başlatması nedeniyle 79 yolcuyla kente gelmişti. Yolcular arasında sinema oyuncusu Serpil Çakmaklı da vardı. Şener, VIP'teki törene Çakmaklı'yı da çağırtmış, daha sonra da yemeğe davet etmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı