Gündem Haberleri

  Bakan Eroğlu'ndan DSİ'yi şikayet eden vatandaşa: İşin tadını bozma

  ERZURUM, (DHA)
  12.05.2011 - 20:11 | Son Güncelleme:

  ERZURUM’un Aziziye ilçesinde yapılacak olan sulama kanalının temel atma törenine katılan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun konuşması sırasında döviz açarak Devlet Su İşleri’nden şikayetçi olduğunu söyleyen vatandaşa, "Bakar mısın kardeşim işin tadını bozma" dedi.

  Nargilecioğlu Doğu Anadolu Kültür ve Kongre Merkezi’nde, Sakalıkesik Ovası’na yapılacak olan sulama kanalının temel atma töreni düzenlendi. Törene Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık, Vali Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Atatürk Üniversitesi Rektörü Hikmet Koçak, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Muammer Yaylalı, DSİ Genel Müdür İsmail Uğur, Merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ve çiftçiler katıldı.

  Canlı konferans sistemiyle Sakalıkesik Ovası Sulama Projesi inşaatının temelini protokol ile birlikte atan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Merkez Aziziye ilçesine bağlı 18 köyün sulu tarıma kavuşması için planlanan proje hakkında bilgi verdi. Bakan Eroğlu’nun konuşması sırasında ayağa kalkan Ahmet Yıldırım elindeki ’DSİ’den şikayetçiyim’ yazılı dövizi açıp bağırmaya başladı. Görevliler, elindeki dövizi aldıkları Yıldırım’ı yaka paça dışarı attılar. Bakan Veysel Eroğlu, dışarı çıkartılan Yıldırım’ın ardından, "Değerli kardeşlerim bakar mısınız ? Bakar mısın kardeşim burada iş yapıyoruz. Kusura bakma burada Erzurum’da tarihi bir temel atma töreni yapıyoruz. İşin tadını bozma. Varsa bir talebin söylersin" dedi.

  Toplantının yapıldığı binanın önünde gazetecilere açıklama yapan Ahmet Yıldırım, "Arazilerimi sular altında bırakan DSİ bizi mağdur etti. Hak talep ettim. DSİ’de bana ’İşleri kurcalamayın TOKİ size ev verecek’ denildi. Valiye şikayet ettim. Bir sonuç alamadım. Şikayetimle alakalı hiç birşey söylenmemiş. Bakan’dan yardım istedim. İçişlerinden yardım talep ettim, müfettiş istedim. DSİ 18 yıldır bizi mağdur etmiş hem de yolsuzluk yapıyor" diye konuştu.

  Temel atma töreninden sonra valilik ve büyükşehir belediyesini ziyaret eden Bakan Eroğlu, Erzurum şehir şebekesi suyunda ’Fenol’ iddialarının asılsız olduğunu söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı