GeriGündem Bakan: Dayak maalesef olmuş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan: Dayak maalesef olmuş

Aydın'da, Baki Erdoğan'ın öldürülmesiyle ilgili görülen ve toplam 66 ay hapis cezasına çarptırılan 6 polisin salondaki sivil polislerle birlikte, duruşmayı izleyen gazeteci ve avukatları dövmesi, büyük tepkiye yol açtı.

İçişleri Bakanı Murat Başesgioğlu, Hürriyet'e, ‘‘Büyük üzüntü duydum. Ama maalesef olmuş. Aydın Valimiz ile sürekli olarak konuşup bilgi alıyorum. Gerçi tahrik olduğu yolunda da bazI duyumlar var, ancak herkes mahkeme kararını kabullenmek zorundadır’’ dedi. Olayın çift taraflı araştırıldığını belirten Başesgioğlu, ‘‘Hem savcı, hem müfettiş olayı soruşturuyor. Ankara'dan da iki polis müfettiş gönderdik. Gerekirse disiplin hükümleri işletilir’’ dedi. Buna karşılık, gazeteci ve avukatları döven polislerin henüz açığa alınmadığı ortaya çıktı.

TGC Başkanı Nail Güreli ve Yönetim Kurulu üyeleri, hakim önünde yapılan saldırıyı ‘‘organize bir suçun açık delilleri’’ olarak nitelediler. ‘‘Bu dehşet verici vahim olayı kamuoyu önünde kınıyoruz’’ diyen Nail Güreli, Başbakan ve İçişleri Bakanı'na da çağrı yaparak, Aydın Valisi ve Emniyet Müdürü'nü de kapsayan bir soruşturma açılmasını istedi. Toplantıda, Radikal Gazetesi muhabiri Ahmet Şık, ATV muhabiri Hakan Gülte ve Milliyet muhabiri Mert İlkkutluğ'a saldıran, savcıya da yumruk atan polisler arasında, Aydın Emniyet Müdür yardımcısı ile Terörle Mücadele Şube Müdürü'nün de bulunduğu belirtildi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle