GeriGündem Bakan Davutoğlu: Mücadelemiz sürecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Davutoğlu: Mücadelemiz sürecek

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bingöl-Erzurum karayolunda polisleri taşıyan aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamayla ilgili, “Bu şekildeki saldırılarla hiçbir şekilde devletimizin, hükümetimizin, bu alanda mücadelede eden güvenlik güçlerimizin iradesini sarsamayacaklar” dedi.

Davutoğlu, Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği'nce (KONSİAD), “İki Başkentin Buluşması” sloganıyla düzenlenen “1. KONEXPO Sanayi ve Kültür Etkinliği”ni ziyaret etti.

Ziyaret sırasında bir gazetecinin, “Artan terör saldırılarıyla ilgili Sayın Başbakan da daha önce ifade etmişti, Esed yönetiminin PKK'ya artan desteğinden. Suriye meselesiyle ve artan terör olaylarıyla ilgili Türkiye yeni bir adım atacak mı?” sorusu üzerine Davutoğlu, şunları söyledi.

“Şehitlere rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Bu şekildeki saldırılarla hiçbir şekilde devletimizin, hükümetimizin bu alanda mücadelede eden güvenlik güçlerimizin iradesini sarsamayacaklar.”

Bakan Davutoğlu, Türkiye'de terör olaylarının yeni başlamadığını, bu konuda uzun bir mücadele verildiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Suriye olaylarından önce de bu mücadele sürüyordu. Bu olaylardan bağımsız olarak da mücadelemiz sürecek. Hiçbir şekilde Türkiye'nin kararlılığından, iradesinden tereddüt olmamalıdır. Bu şekilde bizim irademizi zayıflatacağını düşünenler, mutlak şekilde yanıldıklarını görecekler. Bu anlamda tekrar güvenlik güçlerimize taziyelerimi sunuyorum hem de verdikleri mücadele dolayısıyla bir kez daha takdirlerimi de ifade ediyorum. Bu kararlı mücadelenin sonunda mutlaka milletimiz galip gelecektir. Terör nereden destek alırsa alsın, hangi dış ve iç güçten destek alırsa alsın, hepsine karşı mücadelemiz sürecektir. Suriye konusunda da bütün gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Suriye'de doğabilecek bir kaosun Türkiye'yi etkilememesi için de gerekli her türlü tedbiri alıyoruz.”

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle