Gündem Haberleri

Bakan Çiçek: Alınan tedbirlerin hedefi doğrudan PKK terör örgütüdür

Hürriyet İnternet
31.10.2007 - 20:08 | Son Güncelleme:

Bakanlar Kurulu Toplantısından sonra açıklamalarda bulunana Cemil Çiçek, toplantıda Kuzey Irak'a yapılacak ekonomik tedbirlerin görüşüldüğünü ve bu tedbirlerin hedefinin doğrudan terör örgütü ve ona yardım ve yataklık edenler olduğunu bildirdi.

Bakanlar Kurulu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantısı sona erdi. Başbakanlık Merkez Binası'nda yapılan ve yaklaşık 6 saat süren toplantıdan sonra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek açıklamalarda bulundu.

Bakan Çiçek toplantıda, Kuzey Irak'a Milli Güvenlik Kurulu toplantısında tavsiye kararı alınan tedbirlerin görüşüldüğünü bu tedbirlerin askeri, siyasi-diplomatik ve ekonomik olarak ayrıldığını söyledi.

Toplantıda görüşülen konular konusunda kısa açıklamalarda bulunana Bakan Çelik, güvenlik ve dış politika konuları ile ekonomik tedbirler üzerinde durulduğunu söyledi. Ekonomik tedbirlerin hedefinin direkt olarak PKK ve terör örgütüne yardım ve yataklık yapanlar olduğunu belirten Çiçek, Türkiye'nin uluslararası hukuktan doğan hakkını kullanacağını belirrti.

Bakanlar Kurulu'nda alınan tedbirlerin ne olduğununun sorulması üzerine Bakan Çiçek, toplantıda tek bir tedbirini konuşulmadığını ve alınacak tedbirleri açıklamasının mümkün olmadığını söyledi. Çelik bir gazetecinin "Habur sınır kapısının kapatılması gibi somut tedbirleri vatandaşlarımız ne zaman görecek?" sorusuna "Alınacak tedbirler geniş kesimleri mağdur edecek tedbirler değil zamanla ortaya çıkacak tedbirlerdir" yanıtını verdi


Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı