Gündem Haberleri

  Bakan Çelik'ten 1 Mayıs açıklaması

  A.A
  21.04.2009 - 12:33 | Son Güncelleme:

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanıp kutlanmayacağına ilişkin tartışmaları değerlendirirken, “İşçi sendikaları, Taksim'e 500 kişiyle gelip çiçek bırakırsa katılırım” dedi.

  Çelik, AK Parti TBMM grup toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  “İstihdam paketini, Bakanlar Kuruluna sundunuz mu?” sorusu üzerine Çelik, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın sunumunun kapsamlı olması ve
  toplantı gündemindeki diğer konular dolayısıyla sürenin yetmediğini, bu nedenle sunum yapamadığını söyledi. Çelik, “İş Yasasının esnetilmesi söz konusu mu?” sorusuna da “Onların tümü sunumumuzda var” karşılığını verdi.


  Faruk Çelik, 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanıp kutlanmayacağına ilişkin tartışmalar anımsatılarak, bu konudaki sorunun çözülüp çözülmediğinin sorulması üzerine, “Ben, bugün ve yarın, 1 Mayıs'ın tatil olması hayalini gerçeğe dönüştüreceğim inşallah... Bu, benim geçen sene de işçilere, çalışanlara, emekçilere vaadimdi. Bunu gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

  1 Mayıs'ın nerede, nasıl kutlanacağına mülki amirlerin karar vereceğini belirten Çelik, bir soru üzerine, işçi sendikalarının Taksim'e gelip, çiçek bırakabileceğini söyledi. Çelik, bu sözünün ardından da gülerek, gazetecilere “İşçi sendikaları, Taksim'e 500 kişiyle gelip çiçek bırakırsa ben de katılırım” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı