Gündem Haberleri

  Bakan Çelik: Sayın Baykal da istifa etmeli

  Sebahattin YILMAZ/VAN, (DHA)
  22.07.2007 - 21:51 | Son Güncelleme:

  SEÇİM bölgesi memleketi Van'da bulunan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın istifasının, olması gereken istifa olduğunu belirterek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da istifa etmesi gerektiğini söyledi.

  İl Seçim Kurulu'nda sayım çalışmalarını inceleyen Bakan Çelik, AKP'nin oy oranının Van'da yüksek olmasını beklenen sonuç olarak değerlendirdi. Bakan Çelik, basın mensuplarının çalışma odasına gelerek buradaki son durum hakkındaki listeleri inceledi. Bakan Çelik, bir soru üzerine, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın istifasının, olması gereken istifa olduğunu söyledi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da istifa etmesi gerektiğini belirten Bakan Çelik, şöyle konuştu:

  “Ağar'ın istifası, olması gereken bir istifaydı. Başarısız olan liderin gitmesi gerekiyor. Bana göre Sayın Baykal'ın da istifa etmesi gerekir. Eğer Baykal, geçen seçimdeki oy oranının altına düşüyorsa ve muhalafetteyken eğer partisine kan kaybettiriyorsa, o lider başarısız bir liderdir. Baykal, DSP ile birleşti. Bana ‘Bu ikisinin birleşmesinden ne olur’ diye sordular, Bende ‘Bir ile artı bir sıfır eder’ demiştim. Zaten DSP sıfır bir partidir. Birleşmesinden de çok şey görmedik. Bu açıdan bence eğer geçen seçimindeki oyunu korusa bile ana muhalefet lideri başvurmadığı birşey kalmadı. Buna iftira dahildir. Bütün bunlara rağmen sayın Baykal, geçen seçimdeki aldığı oyun altına düşerse istifa etmesi lazım. Bunu korusa bile istifa etmesi lazım. Çünki ana muhalefet partisi lideri çok çok önemli konumdadır.Kendi memleketinde aldığı bu hezimet sonrası Sayın Baykal istifa etmeli.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı