Gündem Haberleri

  Bakan Çelik: Kuş gribiyle ilgili gerekli tedbirler alındı

  A.A.
  11.01.2006 - 15:01 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, kuş gribiyle ilgili gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

  Bayram tatilini Van'da geçiren Bakan Çelik, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü'nde kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bayramlaştı.
  Herkesin bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Çelik, Van'da etkili olan kar yağışına karşı belediye karla mücadele ekiplerinin tüm sokak ve caddeleri temizlediğini, geçmiş dönemlerde ise köy yollarının haftalarca kapalı olduğunu belirtti.
  Van'da çok olumsuz bir havanın oluşturulduğunu, ancak kentte çok güzel şeyler de olduğunu ifade eden Çelik, şunları kaydetti:
  “Van'da sokakta dolaşan insanlara kuş gribi bulaşıyor gibi bir hava oluşturuldu. Ankara'dan geldiğimde bir kameraman ordusuyla karşılaştım 'Bakanım Van'a gidiyorsunuz korkmuyor musunuz' dediler. Ben endişe edilecek bir durumun olmadığını düşünüyorum. Buna inanıyorum. Kaldı ki, böyle bir şey olsa benim canım hemşehrilerimden buradaki dostlarımdan daha değerli değil.”
  Kuş gribiyle ilgili gerekli tedbirlerin alındığını, bu olayın görmezlikten gelinemeyeceğini vurgulayan Çelik, “Hastanelerde hastaları ziyaret ettim. Temkinli ve tedbirli olacağız, asla paniğe kapılmayacağız. Vatandaşlar paniğe kapılabilir, ancak sorumluluk alanında olan insanların paniğe kapılma hakları ve lüksü yok” dedi.
  Bayramlaşmaya, Vali Niyazi Tanılır, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Selahattin Uğurlu, Belediye Başkanı Burhan Yenigün, Emniyet Müdürü Tacettin Kurt ve çok sayıda kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı