GeriGündem Bakan Çağlayan Barzani ile görüştü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Çağlayan Barzani ile görüştü

KUZEY Irak'a giden Türkiye’nin Dış Ticaretinden sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yi Selahaddin kasabasında bulunan makamında ziyaret etti.

Kürt kanallarının haberine göre, görüşmeye Kürt bölgesinin Ticaret ve Sanayi Bakanı Sinan Çelebi, Türkiye’nin Erbil Büyükelçisi Aydın Selcen ve üst düzey yetkililer de hazır bulundu. Bakan Çağlayan, Kuzey Irak’a yaptığı ziyaretten memnun oldukları anlatırken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını Barzani’ye iletti. Çağlayan, Kuzey Irak’ın önemli ticari ve sanayi potansiyeli bulunduğunu bildirirken, Türkiye’deki şirketlerin bölgeye gelerek faaliyetlerde bulunmasını istedi.

Barzani görüşmede, ziyaretten son derece memnun olduğunu bildirirken Türkiye’nin kendi ekonomisine sahip bir ülke olduğunu ve Kürt bölgesi ile arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve ilişkilerin ilerletilmesi gerektiğini dile getirdi. Görüşmede ayrıca Irak’ta kurulacak yeni hükümet ve Kürdistan Bölgesinin yeni hükümetteki yeri konuları hakkında değerlendirmelerin yapıldığı bildirildi. Başkan Barzani ile Bakan Çağlayan görüşmesi yaklaşık bir saat sürdü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle