Gündem Haberleri

  Bakan Çağlayan 150 işadamıyla Muş'a çıkarma yaptı

  Mehmet AYDIN/ MUŞ,(DHA)
  10.05.2008 - 15:21 | Son Güncelleme:

  SANAYİ ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, memleketi Muş'a 150 işadamıyla çıkarma yaptı.

  İşadamlarıyla dün gece Muş’a gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye’nin en fakir illerinden biri olan bu ilin kalkınması ve gelişmesinde önemli adımlar atmak için çalışma yapacaklarını söyledi.

  Muş Kültür Merkezi'nde bugün yapılan toplantıda konuşan Bakan Çağlayan, Cumhuriyet tarihinde ilk defa AKP hükümeti döneminde Türkiye’de sanayi ve ticaret envanterinin çıkarılmaya başlandığını söyledi. Yeni bir teşvik politikası oluşturacaklarını kaydeden Çağlayan, “Bu politika oluşturulurken, bakanlıktaki görevli arkadaşlarımla birlikte illeri geziyorum. Şu ana kadar 16 ili gezdik ve gittiğimiz illerde tabiri caizse MR çekiyoruz” dedi.

  Yapacakları toplantılarda Muş’un ekonomik açıdan kimliğini ortaya çıkaracaklarını belirten Çağlayan, “İşadamları ile bilgi alışverişinde bulunacağız. Muş’ta ne tür yatırımlar, ne tür ortaklıklar yapılması gerektiğini tespit edeceğiz. Türkiye’de fakirlikte 81’nci il olan Muş’un yatırımla, istihdamla makus talihini yenmesini hedefliyoruz. Bu konu için gönüllü işadamlarımız misafirimiz olarak buraya geldiler. İnşallah bu gezi Muş için hayırlı olur” diye konuştu.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı