Gündem Haberleri

  Bakan Bozdağ: İncelenmeyen hakim savcı kalmadı

  Hürriyet Haber
  26.05.2017 - 10:55 | Son Güncelleme:

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargı içinde 4 bini aşkın hakim ve savcının FETÖ bağlantıları nedeniyle meslekten uzaklaştırıldığını söyledi. Bozdağ, şu anda incelenmedik hakim ve savcının kalmadığını söyledi.

  Bozdağ özetle şunları söyledi:

  Bundan önceki darbe teşebbüslerine baktığımız zaman, yargıyı kurulu görürdünüz. ilk defa Türkiye'de ezber bozdu yargı ezber. Allah hepsinden razı olsun diyorum. FETÖ ile Türkiye'de ilk mücadeleye başlayan ilk yer Türk yargısıdır. Kendi içerisinde örgüt mensuplarının yaptığı haksızlığı, hukuksuzluğu yakından görenler yargı mensupları oldu. Türk yargısı içerisinde 4 bini aşkın meslekten uzaklaştırılan hakim ve savcılar oldu. Şu anda incelenmedik, hakim ve savcı kalmadı. Elbette ki bundan sonra başka incelemeler olmaz deme imkanı yok. Çünkü karşımızda çok farklı bir terör örgütü var.

  FETÖ eli kanlı alçak ve dahası Allah Kuran ve sünnet istismarı edip din ile insanları aldatan, şeytanın da gıpta ettiği bir örgüttür. Böyle bir maharetleri var, şeytan bunlara gıpta ediyordur nasıl beceriyorlar bu işi diye. İftira ediyor, yalan söylüyor, tehdit ediyor, suç işliyor. bunu yapınca Allah’ın rızasını kazanacak, cennette gidip peygamber efendimize komşu olacak; böyle düşünüyor. Sen suç işliyorsun, Türkiye’nin başka bir devletten gelen işgal eden düşmanları muamelesi yapıyorsun. Kafayı düşünebiliyor musunuz?

  DEAŞ'ın teröristleriyle bunların ne farkı var? Öldürdüğü cennete gidecekmiş, kendi onu öldürdüğü için o da cennete gidecekmiş. Yıkamış kainatın alçağı, kafaları yıkamış, bunlara böyle inandırıyor. Hakim, savcı, öğretmen böyle inanıyor.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı