Gündem Haberleri

  Bakan Bozdağ: Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır

  Zeynep GÜRCANLI / ANKARA
  26.12.2014 - 20:45 | Son Güncelleme:

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, tutuklanan lise öğrencisi M.E.A.’nın durumuyla ilgili yargıya müdahale edemeyeceğini belirtti ancak Bakan Bozdağ, “Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır” ifadesini kullandı.

  CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, Adalet Bakını Bekir Bozdağ’ı arayarak bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanana 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A.’nın durumunu gündeme getirdi. Gök, çocuk yaşta bir kişinin mahkemece tutuklanması toplumda infiale yol açtığını söyledi. Bu konuda duyulan rahatsızlıkları adalet bakanına iletti. Gök Bekir Bozdağ’ın telefonda kendisine şu kilit cümleyi söylediğini açıkladı: "Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır".

  Bakan Bozdağ: Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır ''Burun sürtme operasyonudur"

  Gök Hürriyet'e yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

  16 yaşındaki bir çocuğun okulundan alınarak mahkemeye çıkarılması ve mahkeme tarafından da tutuklanması toplum vicdanı kabul etmedi ben de konuyu CHP Grup Başkan Vekili olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın dikkatine sundum. Bozdağ'ı telefonla aradım. Kendisi telefonda bana ‘Yargıya müdahale edemem’ dedi ancak şu önemli cümleyi de sar fe etti; “Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır.”

  Bakan Bozdağ: Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır ERDOĞAN ÇİFTİNE HAKARET PANKARTINA PARA CEZASIBakan Bozdağ: Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır 'Kim olursa olsun, cumhurbaşkanının makamına saygı göstermesi gerekir'

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı