GeriGündem Bakan Bağış Harran Ağası oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Bağış Harran Ağası oldu

ŞANLIURFA’da, Devlet Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Peygamberler şehrinde boynuna poşu bağlayıp kentin simgesi olan Balıklıgöl’de, balıklara yem atıp dilek diledi. Soruları yanıtsız bırakıp, vatandaşlar ve kendisine sevgi gösterisinde bulunan kişilerle sohbet eden bakan Bağış, taziye ziyaretinde kendisine ikram edilen acı kahve (mırra) içti.

Devlet Bakanı ve başmüzakereci Egemen Bağış, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Zülfikar İzol, Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar birlikte Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenen ’Şanlıurfa Geliştirme Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı’ katıldıktan sonra beraberindeki bazı bürokratlar ile birlikte kentin simgesi olan Balıklıgöl’e geldi. Balıklıgöl girişinde bir grup vatandaş ile sohbet eden Bakan Atalay, kendisine ilgi gösteren vatandaşlarla ayaküstü sohbet etti. Bağış, burada kutsal olduğuna inanılan balıklara yem attı. Ne dilediği sorulan Bakan Bağış "Dilekler söylenmez" açıklamasında bulundu.

HARRAN AĞASI OLDU, MIRRA İÇTİ

Balıklıgöl’de balıklara yem attıktan sonra yürüyen Devlet Bakanı Egemen Bağış’a bir vatandaş boynuna yöresel siyah beyaz poşuyu boynuna sararak, ’bakanımız üşümesin’ esprisinde bulundu. Boynundaki poşuyla bir süre Balıklıgölde gezen Bağış, daha sonra akşam namazını burada kıldı. Devlet Bakanı Egemen Bağış ve beraberindeki heyet daha sonra bir vatandaşın taziye ziyaretinde bulundu. Burada ölenin ruhuna Fatiha okuyarak, dua eden bakan Bağış’a mırra ikram edildi.

İZOL OTEL İNŞATTINI GEZDİ

Başmüzakereci Egemen Bağış, Balıklıgöl ziyaretinden sonra Adalit ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol, tarafından Akabe mevkiinde yaptırılan 24 katlı, 652 yataklı otel inşaatını gezdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili İzol’dan, otel inşaatı hakkında bilgi alan Bağış, beraberindeki heyetle birlikte bağlı bulunduğu partisinin il teşkilatını ziyaret etmek için ayrıldı. Bir gece Şanlıurfa’da konaklayacak olan bakan Bağış, yarın sabah kentten ayrılacağı öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle