Gündem Haberleri

  Bakan Aksu: Güvenlik kuvvetlerimiz yılmayacak

  A.A.
  19.08.2006 - 19:50 | Son Güncelleme:

  Aksu, bazı açılış törenlerine katılmak üzere geldiği Yalova'da Vali Vali Yusuf Erbay'ı makamında ziyaret ederek kentin sorunları hakkında brifing aldı.

  Aksu, burada yaptığı konuşmada, yeni çıkarılan Nüfus Hizmetleri Yasası sayesinde çok yakında evlere hapsolarak nüfus sayımı yapılmasının sona ereceğini söyledi.

  Bu yasayla çağdaş bir uygulamanın startını verdiklerini ifade eden Aksu, ”Adres kayıt sistemiyle numaralama sistemi, yeni modern ve tüm dünyanın kullandığı bir sistem. Bu sistem sayesinde nüfus sayımlarını artık vatandaşımızı evine kapamadan elektronik ortamda yapacağız. Ve nüfusumuzun ne olduğunu bilebileceğiz” diye konuştu.

  Aksu, daha sonra Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu'nu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

  AK Parti Yalova İl Teşkilatını da ziyaret eden Aksu, gazetecilerin, Lübnan'a asker gönderilmesi konusundaki sorularını “hassas bir konu” olduğunu belirterek yanıtlamadı.

  TERÖR OLAYLARI

  Yalova kent merkezindeki ziyaretlerinin ardından geldiği Termal ilçesinde Hükümet Konağı ve İlçe Emniyet Amirliği binalarını hizmete açan Aksu, burada yaptığı konuşmada, son günlerde terör olaylarında yeniden bir artış olduğunun gözlendiğini söyledi.

  Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da teröre karşı kayıtsız kalınmasının asla söz konusu olamayacağını vurgulayan Aksu, şunları kaydetti:

  “Ülke olarak, millet olarak, devlet olarak gereken yapılmaktadır. Bir kere daha hainlere buradan sesleniyorum ki bu saldırılar varlıklarını vatanın varlığına feda eden güvenlik kuvvetlerimizi asla yıldıramayacak. Milletimizin can ve mal güvenliğini sağlamaktaki azmi de kıramayacaktır. Hükümet olarak güvenlik güçlerimizin öz verili çalışmaları ve vatandaşımızın desteğiyle terörle mücadele konusundaki kararlılığımız devam edecek. Terörle mücadele konusunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütün imkan ve kabiliyetleri seferber edilerek gereken her türlü önlemin alınmasında kararlıyız.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı