Gündem Haberleri

  Bakan Akdağ Ukrayna'yı örnek gösterdi

  Aysel ALP/ANKARA
  12.11.2009 - 20:16 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ TBMM2deki konuşmasında aşıdan bahsetmedi; "Ukrayna’da domuz gribinden bir haftada 70 kişi öldü" dedi.

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bakanlığının plan ve bütçe komisyonunda 2010 yılı bütçesine ilişkin konuşma yaptı.

  Bakan Akdağ konuşmasında domuz gribi ile ilgili bölüme küçük bir yer verirken ne Türkiye’deki vaka sayısından ne de alınan aşı miktarından söz etti.

  Bakan Akdağ sadece Türkiye’de erken alınan önlemler sayesinde vatandaşın farkındalık seviyesinin arttığını ve hastalığın ülkeye sirayetinin geciktirildiğini söyledi. Böylece sosyal hayatın etkilenmesinin de önlendiğini belirtti.

  Oysa Akdağ 42 milyonluk Ukrayna’nın hastalığa hazırlıksız yakalandığını ve bir haftada 70’in üzerinde kişinin öldüğünü vurguladı. Ancak Akdağ ne Türkiye’deki vaka sayısından ne ölümlerden ne alınan aşılardan bahşetti.

  MUHALEFET BAKANI DİNLEDİ

  Bakan Akdağ aşı meselesine geniş boyutuyla girmemiş olmasa da MHP ve CHP milletvekillere konuşmanın bitmesini bekliyorlar. Özellikle komisyon üyesi olmadığı halde eski sağlık bakanı ve MHP milletvekili Osman Durmuş’ un konuşma yapmak üzere komisyona gelmesi dikkat çekti.

  CHP milletvekili Akif Hamzaçebi de Başbakan’ın aşı olmayacağı ve ABD’deki aşılar ile Türkiye’deki aşıların farklı olduğuna yönelik sözlerini anımsatarak Recep Akdağ’dan açıklama isteyecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı