Gündem Haberleri

  Bahşiş için konvoyun önünü 2 kez kesip bıçak çekenlere gasp davası

  İsmail AKDUMAN, (DHA)
  05.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Samsun’da Toptepe Mahallesi’nde oturan mobilyacı Mehmet P. geçen ağustos ayında kızını evlendirirken gelin arabası ve diğer yakınları otomobille şehir turu atmaya başladı.

  İddiaya göre aynı mahallede oturan 19-25 yaşındaki Orhan M, Bayram M, Erol K. ve Kenan K. konvoyun önünü keserek "bahşiş" istedi. Gelinin babası Mehmet P. yol kesen 4 kişiye içinde bozuk para bulunan zarflardan birini verdi. Aldıkları parayı beğenmeyen bu kişiler daha fazla bahşiş istedi.

  Bunun üzerine düğün sahipleri Mehmet P. ile akrabası 42 yaşındaki Orhan K, otomobilin önünü kesenlerle tartışmaya başladı. Para almalarına rağmen yolu açmayan zanlılar ile düğün sahipleri arasında kavga çıktı. Boğuşma sırasında bıçak taşıyan zanlılar, Orhan K. ve Mehmet P.’yi ellerinden hafif yaraladıktan sonra kaçtı.

  Mehmet P. ve Orhan K. düğün konvoyunun önünü kesen ve kendilerinden para isteyenlerin isimlerini belirterek şikayetçi oldu. Zanlılar hakkında gasp suçunu içeren TCK’nın 149’uncu maddesi gereğince 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı