GeriGündem Bahçesaray'la iletişim sağlanamıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bahçesaray'la iletişim sağlanamıyor

Van'ın Bahçesaray ilçesinde çığdan dolayı fiberoptik kablonun hasar görmesi sonucu ilçeyle 8 gündür iletişim sağlanamadığı bildirildi.

Bahçesaray'la iletişimi sağlayan Türk Telekom Müdürlüğüne ait fiberobtik kabloda çığ düşmesi sonucu hasar oluştu.
Bahçesaray Kaymakamı Mehmet Yüzer, 8 gün önce fiberoptik kabloda oluşan hasar üzerine ilçede hayatın durduğunu belirterek, ilçedeki kurumların vatandaşa hizmet veremez hale geldiğini söyledi.

Kaymakam Yüzer, arıza nedeniyle ilçede görevli memurların maaşlarını alamadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Kurumlarda internet üzerinden yapılan tüm işlemler durmuş vaziyette ve ne yazık ki vatandaşa hizmet veremiyor. Memurların mağduriyetlerini gidermek için Bitlis'in Hizan ilçesindeki bankada işlemler yapıldı. Yarı yıl tatiline hazırlanan okullarda da karneler internet aracılığıyla hazırlandığı için öğrencilerin karneleri Hizan'da hazırlandı.”

EKİPLER, 6 GÜNDÜR ÇALIŞIYOR

Fiberobtik kabloların arızalanmasının ardından ekiplerin arızayı tespit etmek amacıyla yoğun bir çalışma başlattığını ifade eden Türk Telekom İl Müdürü Abdulselam Kılıç, bölgedeki çığ tehlikesi nedeniyle çalışmaların Çatak tarafından devam ettiğini dile getirdi.

Kılıç, çığın boyutunun büyük olması nedeniyle arızanın bulunduğu kablolara ulaşmakta güçlük çektiklerini bildirerek, şöyle konuştu:
“Van-Bahçesaray kara yolundaki yapım çalışmasından dolayı fiberoptik kablolar yer yer toprak üstüne çıkmış ve o haliyle bırakılmış. Bölgede meydana gelen çığ da kabloların kopmasına neden olmuş. 8 kişilik ekibimiz, kar pelitli araçlar, dozerler ve kar temizleme araçlarıyla 6 gündür arızanın olduğu bölgeye ulaşmaya çalışıyor. Çalışmalar sürdürülürken bile bölgede çığ düşme tehlikesi var. Çalışmalarımız en kısa zamanda tamamlanacaktır.”

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle