Gündem Haberleri

  Bahçeli'ye: Sensin Teyyo ya

  Selçuk ŞENYÜZ / ERZURUM
  24.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Erzurum İstasyon Meydanı’ndaki Milli İradeye Saygı Mitingi’nde, “Evinize Türk bayrağı asın. Ama üzerinde herhangi bir sembol olmayan Türk bayrağı asın. Ama üç hilali de açarız derseniz o da Osmanlı’nındır, onunla da gurur duyarız” dedi.

  MHP lideri Devlet Bahçeli’yi de, “Burada bizi Teyyo Pehlivan’a benzetmiş. Teyyo Pehlivan sensin ya. Çünkü bugüne kadar girdiğin hiçbir müsabakadan netice alamadın. Yenildin, yenildin, yenildin” diye yanıtlayan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

  YA FETTAH DER

   “Çok anlamlı bir günde bu gece Berat Gecesi’nin gündüzünde sizlerle biraradayız. Anlamlı bir gün. Çünkü Erzurum İslam’ın kilididir. Ehli imanın kalesidir, ehli imanın muhafızıdır. AK Parti iktidarı ile talan bitmişti. O yüzden Gezi yalan, her taraf talan. Ama bu millet size bu yolu açmayacak. Oyunu millet bozar, finali sandık yazar. Yüreğiniz varsa, dürüstseniz o zaman sandık geliyor, 8 ay var.
  m Bir milyon haber, yalan haber yayınlasınlar, bunlar tutmaz. Onu yapmadılar mı, tweet’lerle sadece bu işi yaptılar. Bu yalan haberlerle zannettiler ki bu iş tutacak. Sizin yalan haberleriniz yatsıya kadar sürer.
  mHepsi biraraya gelsin üzerimize yürüsünler Allah’ın izniyle biz ya Fettah der bu tezgahların hepsini alt üst ederiz. Millet en başından itibaren bu oyunu gördü ve bozdu. Dadaş sen burada olduğun müddetçe, sen böyle yiğit olduğun müddetçe Allah’ın izniyle bu ülkeye hiç kimse dokunamaz. Onlar tweet’lerle varsın saldırsınlar, varsınlar Facebook’larla saldırsınlar, evvel Allah benim dadaşımın iradesi var. Bu iradenin üzerinde irade tanımıyoruz.

  Bahçeliye: Sensin Teyyo ya

  SOSYALİST GEÇİNENLER

  Zahide Nine’yi gördünüz değil mi? İşte o Zahide Nine de Nene Hatun’un torunudur. O vandallara karşı mertçe söyleyeceğini söyledi. Alçakça, utanmadan bu terbiyesizler Zahide Nine’ye para teklif ediyorlar. Kendileri satılık ya. Zahide Nine’yi de öyle sandılar. Bunlar güya sosyalist. Bu sosyalist geçinenleri arayın. Çoğu Bodrum’da yatlarındadırlar. İstanbul’dan tanırım bunları. Mesele Gezi Parkı değil anlamadın mı diyen var ya bunlar yeri geldiğinde Boğaz’a karşı viskiyi yudumlamasını iyi bilirler.

  İşte bakın müftü eşiyim diyenin maskesi anında düştü. Karanlık ilişkileri tek tek ortaya dökülmeye başladı. Bunlar Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyor değil mi. Orada duracaksın. Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarına bu hakareti ettirmeyiz. Kurtuluş Savaşı’nın askerleri camiye ayakkabıyla girip içki içmiyordu. Bunların görüntülerini tek tek çıkartıyoruz ve hesabını soracağız.  Kurtuluş Savaşı’nın yiğitleri başörtülüye el uzatmıyordu, tersine uzatanların elini kırıyordu. Biz onların torunuyuz hesabını soracağız. Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye sokağa çıkan, faiz lobilerinin ücretsiz gönüllü askerliğini yapıyorlar.

  Bahçeliye: Sensin Teyyo ya BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI


  CHP’Lİ, POLİSİME KÜFRETTİ

  CHP’nin vekilleri benim polisime maalesef ana avrat küfretti. Evet, kayıtları var elimde.

  İŞGAL KUVVETLERİ
  Gençleri çevre diye kandırdılar. AKM’de terör örgütü paçavralarıyla Atatürk’ün posterlerini yan yana getirdiler. 4-5 gün devam etti bu görüntü. Yurtdışından döndüm. İçişleri Bakanıma, ‘24 saat içinde AKM’yi ve anıtı temizleyeceksiniz, arkasından da Gezi Parkı’nı temizleyeceksiniz’ dedim. Diyorlar ki ‘Polise talimatı kim verdi?’ Ben verdim. İşgal kuvvetlerini mi izleyecektik. Dünya zil takıp oynasın diye. Şimdi Gezi Parkı’nı benim vatandaşlarımın hepsi gezecek. İşte dün yine meydanı işgal yoluna gitmek istediler. Polis bir yere kadar sabretti.”

  Ciritte 10 numara

  ERZURUM’da ciritçiler tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan’a, Atlıspor Kulübü tarafından adının yazılı olduğu 10 numaralı ciritçi forması hediye edildi. Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan formayı öperek alırken, Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ da alkışladı. Atlıspor Kulübü’nün kadın ciritçisi Rabia Kotan da Erdoğan’a bir demet karanfil vererek ‘Erzurum’a Hoş geldiniz” dedi.            
  Turgay İPEK, DHA

  Terör gündemden çıkıyor, daha çok reform yapacağız

  TÜRKİYE KAZANMADI, KAYBETTİ

  Türkiye kazanmadı, maalesef bu eylemler içinde kaybetti. Ekonomik olarak turizm olarak, uluslararası gücünde kayba uğradı. Bu eylemlerden dolayı başkaları kazandı. Kim kazandı, faiz lobisi, bazı uluslararası sermaye çevreleri, Türkiye’nin rakipleri kazandı. Şu anda Brezilya’da aynı oyunu oynuyorlar. Farklı oyunlar altında Brezilya’ya zarar vermek istiyorlar. Benim milletim bu oyunu da gördü.

  ÇÖZÜM SÜRECİ BOYUN EĞME DEĞİL

  Çözüm süreci boyun eğme asla değildir. Bu çözüm sürecinde milli iradeye saygının ne olduğunu göstermek istiyoruz. Çözüm süreci şiddetin sona ermesi, sorunların şiddetsiz bir ortamda insanca konuşulması sürecidir. Türkiye’de demokrasi ve ekonomik büyümenin önünde tek engel kalmıştı o da terördü. Şimdi biz Allah’ın izniyle terörü artık Türkiye’nin gündeminden çıkarıyoruz.

  21. YÜZYIL TÜRKİYE YÜZYILI

  Bundan sonra çok daha fazla demokratik reform yapma imkanımız olacak. İnşallah ekonomi bundan sonra çok daha farklı şekilde gelişecek. Hızlı ve istikrarlı şekilde büyüyecek. 21. yüzyıl bir Türkiye yüzyılı olacaktır. 2023 hedefleri inşallah tutturulacaktır. Ama bunu birlikte yapacağız. Şimdi Mart 2014 değil mi? Durmak yok, yola devam. Taksim Meydanı’nda birileri duruyormuş, onlar varsın dursunlar. Ama bize durmak haram.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı