Gündem Haberleri

  Bahçeli'ye ‘faşist’ dokundurması

  Hürriyet Haber
  30.01.2002 - 02:02 | Son Güncelleme:

  SP Genel Başkanı Recai Kutan, uyum yasalarına karşı çıkıp direnen MHP'ye sert tepki gösterdi. Kutan, MHP Lideri ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli'nin, ‘‘Demokratik gelenekleri yerleştireceğiz diye kamu düzenini feda edemeyiz’’ sözlerine, ‘‘Ne demek bu? Demokratik geleneklerin dışında kamu düzeni, totaliter bir düzen, faşizm değil mi?’’ diye tepki gösterdi. Kutan, MHP'nin erkekliğinin Meclis kapısında kaldığını da savundu.

  Kutan, SP'nin dünkü Meclis Grubu'nda, MHP'ye yüklenirken, bütün operasyonların bu parti üzerinden gerçekleştirildiğini, sonuçta MHP'nin her isteneni yapan bir parti haline geldiğini öne sürdü. MHP'nin yolsuzluk ve yoksullukla mücadele vaadi ile ürkek değil, erkekçe davranarak başörtüsüne sahip çıkmak için oy istediğini belirten Kutan, ‘‘Erkeklik, başörtüsü Meclis kapısında kaldı. Milli onur, IMF ve Dünya Bankası kapılarında bırakıldı’’ dedi.

  Kutan, Başbakan Ecevit'in ‘‘Seçimden bahsetmek iyi niyetle bağdaşmaz’’ sözleri için de, ‘‘Bu diktatörlük özlemidir, bu faşizm özlemidir. Bunlar sağduyuyu kaybetmiş durumdalar, bunları durdurmak gerekir’’ dedi. Kutan, aslında, ‘derin devlet’in de olmadığını, ülkenin demokratikleşmesini istemeyen güçlerin bu kavramın arkasına sığındıklarını, ülkede atılacak her adımın karşısına ‘güvenlik’ engelinin getirildiğini kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı