Gündem Haberleri

  Bahçelievler kerestecilerden şikayetçi

  Hürriyet Haber
  17.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bahçelievler Haznedar sakinleri, İkitelli'deki Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılan yeni işyerlerine taşınmayan kerestecilerin, bölgelerinden gitmesini istiyor. Semt sakinleri, kerestecilerin gürültü, yaptığını, mahalle içinde rahatsızlık verdilerini, sabahın erken saatlerinden akşam saatlerine kadar sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar.

  Semt sakinlerinden Memiş Özdemir, Mustafa Etirili ve Haydar Karakaya mahalle arasında dolaşan çok sayıda işçiden rahatsızlık duyduklarını söylüyorlar. Evlerin bulunduğu mahallenin, bir sanayi bölgesi izlenimi verdiğini belirten semt sakinleri, ‘‘Büyük gürültü ve kirlilik var. Evlerle keresteciler iç içe olur mu? Sokağa girip çıkan kamyonların sayısı belli değil. Ne yapacağımızı şaşırdık. Valilik ve diğer yetkililerin bir an önce sorunumuza çare bulmasını istiyoruz’’ diye dert yanıyorlar. Haznedar'ın Umut Caddesi çevresinde yer alan keresteci, suntacı-kaplamacı esnafı ise yetkililerden buradan ayrılmaları konusunda talimat gelmediğini öne sürüyorlar.

  Bahçelievler Belediyesi yetkilileri de ‘‘Konu İstanbul Valiliği'nde. Kerestecilerin 1999 Ocak'ında çıkmaları gerekiyordu. Ancak, Valilikçe ikinci bir talimata kadar, çıkmayabilecekleri belirtilmiş’’ diyorlar. Semt sakinleri, İstanbul Valiliği'nin bu konuda kısa sürede kendilerini rahatlatıcı bir karar vermesini istiyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı