Gündem Haberleri

  Bahçeli: Türkiye'yi nereye getirdiğini anlamamazlıktan geliyor

  Murat SANDIKÇI-Şevket ERZEN-Mustafa ULUSOY/BAYAT(Çorum)
  05.05.2011 - 15:20 | Son Güncelleme:

  ÇORUM’un Bayat İlçesi’ne gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP Türkiye’yi nereye getirdiğini anlamamazlıktan geliyor. Yandaş, işbirlikçi, hanedanlarına, sağladığı imkanı zannediyor ki, ben 70 milyon insanımıza da sağlıyorum. Herkes güllük gülüstanlık hayatlarını devam ettiriyor zannediyor" dedi.

  Bahçeli, bugün saat 12.00’de Çorum’un Bayat İlçesi’ne geldi. Bahçeli, burada sağanak yağış altında Cumhuriyet Parkı’nda toplanan yaklaşık 250 kişilik gruba hitaben konuşma yaptı. 12 Haziran’da yapılacak seçimlerin milletin geleceği için çok önemli olduğunu anlatan Bahçeli, "Bu seçim sizlerin bir kader anı olacaktır. Bir karar anı olacaktır. Bu seçimde yol kavşağına gelinmiş bir Türkiye’de temel tercihlerinizi bir kez daha ortaya koymuş olacaksınız. Seçimlere ne kadar yüksek oranda katılım olursa milletimizin yarınları için daha hayırlı olacaktır. Sizlerden tek isteğim; millet iradenizi ortaya koyun sandığa gidin" dedi.

  Türkiye’nin 9 yıla yaklaşan bir süreden bu yana AK Parti tarafından yönetildiğini söyleyen Bahçeli, bu süre içerisinde Türkiye’nin sosyal ekonomik sorunlarında herhangi bir iyileşme görülmediğini bildirdi. Hükümeti eleştiren Bahçeli, "AKP, Türkiye’nin gerçekleri yerine, kendilerinin hayallerini anlatarak, halkı da bu hayallere inandırarak Türkiye tablosu oluşturuyor” diye konuştu. Bugün Türkiye’nin temel sorunlarından birisinin işsizlik, diğerlerinin sırasıyla yoksulluk, yolsuzluk, asayişsizlik olduğunu savunan MHP Genel Başkanı Bahçeli şöyle devam etti:

  "Dolayısıyla etnik temelde bölücü faaliyet hızla devam ediyor. Ama bunlar içerisinde sizleri en fazla üzen; geleceğinizi karanlık gören işsizlik, yoksulluktur. Bugün ülkemizde 6 milyona yakın insanımız işsizdir. Bunlar içerisinde yüzde 22’si genç işsizdir. Çok sayıda vatandaşımız açlık sınırının altındadır. Bir yanda işsizlik, bir yanda yoksulluk bunlar da birbiriyle iç içe girmiş ise o zaman bir başka çare ihtiyacı hissediliyor. İşsizlik ve yoksulluk nedeniyle büyük şehirlere doğru bir akım var.”

  Türkiye’de suç oranlarının arttığını iddia eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Ülkemizin durumu iyi değildir. Buna bir çıkış yolu bulmak lazım. AKP Türkiye’yi nereye getirdiğini anlamamızlıktan geliyor. Yaptığı her şeyi çok iyi yaptığına 70 milyon insana da sağladığını, herkes güllük gülüstanlık hayatlarını devam ettiriyor zannediyor. Ama gerçek öyle değil. Onun için bir yönetim değişikliğine, bir iktidar değişikliğine çok şiddetle ihtiyaç var. Böyle bir durumda kararı sizler vereceksiniz."

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçimler yoluyla iktidar değiştirilmesi gerektiğini bildirirken, seçim dışında ara rejimler, darbelere heves edilmemesi gerektiğini vurgularken şöyle devam etti:

  "Onun için 12 Haziran önemli bir gündür. Eğer 2002 yılı ile 2011 yılı arasında durumunuz iyileşmişse, işiniz aşınız varsa, çoluğunuzla çocuğunuzla mutlu bir hayat yaşıyorsanız hayat standardınız yükseliyorsa, geliriniz artıyorsa başbakanın dediği gibi ’yola devam diyor’ öyleyse yolunuza devam edin. Hayatınızdan memnunsanız kırmayın Sayın Başbakanı birlikte yürümeye devam edin. Ama öyle değilse evinizde en az 1 veya 2 işsisiniz varsa, açlık sınırının altındaysanız, yoksulluk içerisindeyseniz toplumsal huzursuzluğu yaşıyorsanız o zaman bir karar arefesindesiniz demektir. Bu karar da iktidar dışında bir iktidar alternatifi arayışı içindesiniz demektir. Böyle bir durumda iktidara talip olan partiler varmıdır evet bunlardan bir tanesi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. MHP kadrosuyla projeleriyle, iktidar olmaya taliptir. 100 sorunu tespit etmiştir. 100 çözüm getirmiştir.”

  Bahçeli konuşmasının ardından İskilip İlçesi’ne gitti.  DHA(İS/İD) (FOTOĞRAFLI)

  DHA-Politika - Türkiye-Çorum / Bayat - Murat SANDIKÇI-Şevket ERZEN, Mustafa ULUSOY
  2011-05-05 14:23:45
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı