GeriGündem Bahçeli: Millet iradesine sürülmüş kara leke
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bahçeli: Millet iradesine sürülmüş kara leke

Bahçeli: Millet iradesine sürülmüş kara leke
refid:21527127 ilişkili resim dosyası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinden İstanbul Milletvekili seçilen emekli Korgeneral Engin Alan’ın, Balyoz davasında 18 yıl hapis cezası almasıyla ilgili, “Millet vekaletini seçimle almış bir milletvekilinin mesnetsiz ve haksız yere cezalandırılması, millet iradesine sürülmüş kara bir leke, telafisi çok zor olacak hakaret ve saygısızlıktır” dedi.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

Adaletsizlik tescil edildi

“21 ay süren, birçok tartışma ve muammaya sahne olan sözde darbe davası neticesinde, verilen kararın vicdanları kanattığı ve adaletsizliği tescil ettiği gün gibi meydandadır. Başta 28 Şubat süreci olmak üzere, geçmişin rövanş ve intikamını almak adına adaletin gölgelendiği ve tarumar edildiği izlenimi gittikçe güçlendi. PKK terör örgütüyle azim ve cesaretle mücadele eden kahramanların toptancı bir yaklaşımla darbecilerle ve darbe heveslileriyle aynı kategoride değerlendirilmesi bu sarih gerçeği göstermektedir.

Tamiri yapılmalı

PKK terörünün, ülkemizi kan gölüne çevirdiği bir süreçte mahkemece verilen kararın şaibeli, her türlü yorum ve tartışmaya açık yönleri olduğu ortadadır. Söz konusu adaletsizliğin giderilmesi, verilen kararın siyasi içerikten arındırılması için Yargıtay safhasında mutlaka tashih ve tamiri yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki hukuk herkes içindir ve herkese bir gün lazım olacaktır. MHP, Engin Alan’ın suçsuz olduğuna inandığından yanında durmaya sonuna kadar devam edecektir.”

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle