Gündem Haberleri

  Bahçeli: MHP iktidara yürüyor

  Oktay ENSARİ- Recep İSTEK- Mesut KOÇ/KAYSERİ, (DHA)
  06.08.2006 - 14:49 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Kayseri'de düzenlenen Erciyes Zafer Kurultayı'nda “Milliyetçilik yükseliyor, MHP iktidara yürüyor. 60'ıncı hükümet Milliyetçi Hareket” dedi.

  Tekir Yaylası'nı dolduran onbinlerce MHP'li ve ülkücüye konuşan Bahçeli, “Buradan Başbakan'a sesleniyorum. Sızlanmayın, bahane bulmayın, şikayet etmeyin çözün. Çözemiyorsanız bu iktidarı bırakın. Milleti daha fazla oyalamayın, seçime gidin” dedi. AKP hükümetinin kaçmaya hazırlandığını, ancak hesap vermeden kaçamayacaklarını söyleyen Devlet bahçeli, “Bozkurtların nefesi AKP’nin ensesinde olacak. Tek tek hesap vereceksiniz, bedel ödeyeceksiniz. Bölücülüğe verilen cesaretin, canların ve şehitlerin hesabını mutlaka vereceksiniz” diye konuştu.

  /images/100/0x0/55eadb13f018fbb8f89b0c07Bu yıl 17'ncisi düzenlenen MHP'nin Erciyes Zafer Kurultayı bu yıl yaklaşık 400 bin kişinin katılımıyla geçen yıllara göre daha coşkulu geçti. Saat 09.30 sıralarında kurultayın yapıldığı Erciyes Dağı'nın Tekir Yaylası'na gelen ve büyük bir kalabalıkla karşılaşan Devlet Bahçeli'nin yüzü güldü. Kendisine sevgi gösterisinde bulunan MHP'li ve ülkücüleri ‘Bozkurt’ işareti yaparak selamlayan Devlet Bahçeli, kurultay alanında hazırlanan protokol çadırına partisinin genel merkez yöneticileri ve eski bakanlarla oturdu.

  ‘MİLLİYETÇİLERİN ŞAHLANIŞI’

  Kurultay konuşması için kürsüye gelen Devlet Bahçeli, Türk mimliyetçiliğinin önündeki oyunların boşa çıktığını, 17'nci Erciyes Zafer Kurultayı'nın da Türk milliyetçilerinin şahlanışı olduğunu söyledi. Bahçeli coşku karşısında duygularını, “Bu muhteşem maznara, Türk mimmiyetçilerinin dünyaya meydan okumasıdır. Türk milliyetçileri, Türk devletinin geleceğini kurtarmak için göreve hazırdır” diyerek dile getirdi.

  Kurultay alanındaki onbinlere “AKP’den memnun musunuz?” diye soran ve kalabalıktan “Hayır” yanıtını alan Devlet Bahçeli, hükümeti ve Başbakan Erdoğan'ı sert dille gleştirdi. AKP iktidarını ’teslimiyetçi’ ve ‘işbirlikçi’ olmakla suçlayan Devlet Bahçeli, “Bu hükümet, içte ve dışta ülkemizi milletimizi ağır bir yük altına sokmuştur. Temel değerlerimizi için için kemiren bu hükümet, intikam hissi ile hareket etmektedir” dedi.

  AKP'nin 4 yıllık iktidarında dışta taviz ve teslimiyet, içerde ise aymazlık bulunduğu görüşünü savunan Bahçeli, “AKP'nun ülkemize 4 yıllık iktidar olmasının faturası açlık, ahlaksızlıktır. Milletimize yönelik her alandaki kuşatma daralmaktadır. Hükümet boynuna geçirdiği ipi, yabancılara teslim etmiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana elde ettiğimiz kazanımlar, tek tek kaybedilmiştir. Ülkeyi yönetmede uzmanlık ve bilgi birikimi bir kenara atılmış, danaşmanlık adı altında gölge başkanlar ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

  ERGENEKON'DAN ÇIKIŞA BENZETTİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptırdığı ankette MHP’nin oy oranının yüzde 5.1 olmasına tepki gösteren Devlet Bahçeli, “Başbakan çıkıyor bir anket açıklıyor. Nerede biliyor musunuz, havada. Yerde değil, havada açıklıyor. AKP’yi yüzde 32.7 gösteriyor. MHP’yi ise yüzde 5.1. Başbakana buradan sesleniyor, gel seninle Erciyes’te hesaplaşalım?” diyerek, kurultay alanındaki coşkulu kalabalığı gösterdi.

  MHP'nin bu Zafer Kurultayı'nın Türklerin Ergenekon'dan çıkışına benzeten Bahçeli, “Erciyes’ten yükselen ses, yeni bir Ergenekon olup, Türk’e kefen biçenleri parçalayacaktır. Tıpkı, Atatürk’ün yaptığı gibi, bu bir milli mücedele olacaktır. Yüce Allah, bu doğuş ve doğrulduğumuz yolda yardımcısız olsun. MHP’ye tek başına iktidar, hayırlı olsun” dedi.

  “MİLLETİ OYALAMAYIN, SEÇİME GİDİN”

  Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı bir an önce seçime gitmeye çağırırken de şöyle dedi:
  “Hiç bir gelecek kaygısı olmayan AKP, Türkiye’yi aldatmaktadır. AKP halkı aldatıp, tek başına iktidar oldu. Tek başına iktidar demek güç demektir. Engellerin aşılması demektir. AKP Meclis'te her türlü yasayı çıkartacak güce sahiptir. Sorunlar karşısında AKP’nin mazereti olamaz. Sayın Başbakan'a sesleniyorum. Sızlanmayınız, çözünüz. Şikayet etmeyiniz, yapınız. Bahane aramayınız, iftira atmayınız, iktidar sahibiyseniz, çözünüz. Yok değilseniz, iktidarı bırakınız. Milleti daha fazla oyalamayınız. Seçime gidiniz.”

  Başbakan Erdoğan'a, yabancı başkentlerin ağzına bakma yerine sorunlara Türk ve Türkiye merkezli yaklaşma önerisinde bulunan Devlet Bahçeli, “Yoksa sorunları çözemezsiniz. Bunları çözmek gibi asla bir niyetiniz yok. Siz, siyasetinizi istismar üzerine kurmuşsunuz. Türban deyip analarımızı, bacılarımızı, genç kızlarımızı kandırdınız. İmam Hatip deyip, gençleri aldattınız. Yoksulları kandırıp, açlığa mahkum ettiniz. AKP silinecek gidecek. Sandıga gömülecek. AKP’nin gidişi dostlarımızı sevindirecek, işbirlikçilerini üzecek. AKP’nin gidişi Türk milletinin kurtuluşudur” diye konuştu.

  MHP'DE BİRLEŞME ÇAĞRISI

  Partililere seçimler öncesi her kapıyı çalıp her gönülü kazanmaları talimatı veren Devlet Bahçeli, tüm miliyetçilyeri MHP'de birleşmeye çağırdı. Bahçeli bu konuda da şunları söyledi:

  “Gün macera günü değil. Devletin, milletin ayağa kaldırılması zamanıdır. Gelin hep birlikte milletimizin elinden tutalım. Adres bellidir. O da MHP’dir. Böyle olmalıdır ve olacaktır. Yeniden doğuş için milliyetçilerin iktidarından başkası yoktur. Mücadelimiz bunun içindir. Milliyetçik ülkemizde giderek artmaktadır, artamalıdır. Bağımsızlığımız için artmalıdır. Türklüğün yükselmek için artmalıdır. Onun için ülküdaşlarım, susmayın. Durmayın. Yol ardaşlarım susmayın, durmayın, yılmayın, yorulmayın. İnançla ısrarla büyüyün. Milleti elinden tutup kaldırın.”
  Bahçeli: MHP iktidara yürüyor
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı