Gündem Haberleri

  Bahçeli: Libya'ya 'çek git' demenin anlamı yok

  Ümit KOZAN/ÇANKIRI, (DHA)
  04.05.2011 - 14:54 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülkenin en büyük sorununun işsizlik nedeniyle göç olduğunu belirtirken, "9 yıl tek başınıza iktidar olacaksınız, hala millet bu dertlle uğraşıyorsa, o zaman edebinle çekilmelisin. Libya’ya ’çek git’ demenin anlamı yok’ dedi.

  Seçim gezileri kapsamında Çankırı’nın önce Şabanözü ilçesii ziyaret eden Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, iktidar olmaları halinde yoksuzlukla mücadele edeceklerini söyledi. Çarşı Meydanı’nda vatandaşlarla sohbet edip çay içen Bahçeli, 12 Haziran’da yapılacak seçimin, önceki seçimlerden daha önemli olduğunu, bu nedenle Türkiye’yi karış karış gezeceklerini anlattı. Ak Parti hükümetinin ülkeyi iyi yönetemediğini belirten Bahçeli, partisinin Türkiye’nin 100 temel sorununa çözüm önerileri getirdiğini söyledi. Herkesin katılmasını istediği seçime gölge düşürülmemesi gerektiğini belirten Bahçeli, AK Parti’ye vatandaşların oy vererek yakın geçmiş tarihte hiç kimseye nasip olmamış tek başına iktidar görevi verdiğini dile getirirken, 6 milyona yakın işsiz insanın bulunduğu Türkiye’de, yoksullukla yolsuzluk sorunlarının olduğunu öne sürdü.

  Türkiye’nin en büyük sorunlarından birinin işsizlik nedeniyle göç olduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli, bu nedenle insanların ekonomik sıkıntılar nedeniyle metropol kentlerin varoşlarında yaşamak zorunda bırakıldıklarını söyledi. Türkiye’de açlık sınırının altında milyonların var olduğunu belirten Bahçeli, "Bir yandan işsizlik, bir yandan yolsuzluk ve yoksulluk çözülemiyorsa, vatandaş o zaman kendisine göre çözüm yolunu göçte arıyor. Eğer Ankara’da, Çankırı’da yaşayanların 3 katı Çankırılı varsa, o zaman neden baba ocağını bırakıp oralara gitti? Ankara’nın varoşlarında neden yaşamak zorunda bırakıldı? Bu sorunun cevabını bulmak lazım. Eğer karnını burada doyurmuş olsaydı, oralara gitmek zorunda kalmazdı. 9 yıl iktidarda olacaksınız, tek başınıza olacaksınız, hala millet bu dertle uğraşıyorsa, o zaman edebinle çekilmelisin. Libya’ya ’çek, git’ demenin anlamı yok" diye konuştu.

  İKTİDAR OLMAMIZ HALİNDE YOLSUZLUKLA MÜCADELE EDECEĞİZ

  Ak Parti hükümeti döneminde yolsuzluk olaylarının arttığını iddia eden Bahçeli, "AKP yöneticilerinin, üst kademelerinin yanlarına, yandaşlarına, hanedanlarına bir bakarsanız, bir at arabası yokken, şimdi çocuklar ciplerle dolaşıyor. Varlık içerisinde yüzer hala geldiler. Bu nereden geliyor. Bunu da düşünmek lazım" dedi. Bahçeli, iktidar olmaları halinde yolsuzlukla mücadele edeceklerini de belirtirken, "Başta TOKİ olmak üzere arsasından müteahhidine, binanın kalitesine, dağıtımına, ödeme şartlarına kadar TOKİ’yi tuğla tuğla inceleyeceğim Allah’ın izniyle. Bu milletin arsaları kime, nasıl peşkeş çekilmiş, hangi yerde nasıl şehirler oluşturulmuş, onların etrafı daha önce kimler tarafından satın alınmış, kim nasıl zengin olmuş, 30 sene çalışan şuradaki muhterem bir esnaf borç batağındayken 9 yılda nasıl zengin olmuş, bunun hesabını sormak lazım. Bunu soracak kim diye sorarsanız, bu göreve talibim. Bunun hesabını sormaya hazırım. Tek eksiğimiz iktidar olmak için oydur" dedi. Bahçeli daha sonra Yaylakent Belediyesini ziyaret edip, Belde Belediye Oteli"nin açılışını yaptı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı