Gündem Haberleri

  Bahçeli: Kimse bizden olağanüstü kongre kararı beklemesin

  Hürriyet Haber
  08.04.2016 - 17:45 | Son Güncelleme:

  Mahkemenin "MHP'de olağanüstü kongre" yapılması kararının vermesinin ardından Devlet Bahçeli'den açıklama geldi: Yargı yolları tıkanmadı. Kimse bizden olağanüstü beklemesin...

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin, MHP'de olağanüstü kurultay talebini kabul etmesine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı:  "Mahkeme kararına saygı duyuyoruz, Ama Yargıtay yolu açıktır. 

  KOLAY KOLAY PARTİYİ TESLİM EDEMEYİZ

  Milliyetçi Hareket Partisi, bir hakimlik bir mahkeme kararı ile değil, çok hakimli bir Yargıtay ile eğer mahkum edilecekse,  öyle olsun. Onun için de Yargıtay'a müracaatımız olacak. Milliyetçi Hareket Partisi, hepinizin bildiği gibi, fakat özellikle üzerinde durulmayan bir konu Merkez Yönetim Kurulu'nu toplayarak 18 Mart  2018 tarihinde 12. Olağan Kurultay kararı almıştır. Bu süreci sabretmeden nereden etkilendikleri belli olmayan ve Türkiye'nin her tarafını da partideyken yapamamış oldukları üstün ziyaretler ile Türkiye'yi bu hale getirmek isteyenlere Milliyetçi Hareket Partisi, kolay kolay partiyi teslim edemeyiz. 

  MHPde muhalifler kazandı: Olağanüstü kongre kararıMHP'de muhalifler kazandı: Olağanüstü kongre kararı

  HİÇ KİMSE OLAĞAN KONGRENİN DIŞINDA BİZDEN  OLAĞANÜSTÜ KONGRE BEKLEMESİN

  Yargı yolunu kullanacağız. Sonuna kadar da devam edeceğiz. Hiç kimse olağan kongrenin dışında bizden  olağanüstü kongre beklemesin. Onlar yargı yolunu kullandı. Şimdi biz yargı yolunu kullanacağız.

  18 MART  2018 TARİHİNDE OLAĞANÜSTÜ KONGREMİZİ ALLAH'IN İZİNİ İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

  Bizim müracaatımızda mahkemenin yetkisinin olmadığını hukukçu arkadaşlarımız tespit ederek  savunmasını yaptı. Öyle bir karar alternatif olarak aklımızdan geçiyor. Olur veya olmaz. Ama şu ana için Sulh Hukuk Mahkemesi'nin verdiği bir karar var. Bu karara Milliyetçi Hareket Partisi, hukuka duyduğu saygıdan dolayı bu karara da saygı duyuyor. Ancak hukuk yolunun tükenmediği kanaati ile hareket etmek suretiyle 18 Mart  2018 tarihinde olağanüstü kongremizi Allah'ın izini ile gerçekleştireceğiz." 

   

  Başkan adaylarından mahkeme kararı sonrası açıklamalarBaşkan adaylarından mahkeme kararı sonrası açıklamalar

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı