Gündem Haberleri

  Bahçeli istedi istifayı verdiler

  Süleyman DEMİRKAN - Umut ERDEM /ANKARA
  11.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Özel yaşamlarına ait bazı görüntüler internette yayınlandıktan sonra “Yaşadıklarım şahsımın özelidir” diyerek önceki gün istifa etmeyeceğini açıklayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ile MHP İstanbul eski İl Başkanı İhsan Barutçu dün milletvekilliği adaylığından istifa dilekçelerini Genel Merkez’e ve YSK’ya ulaştırdılar.

  Direnişi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim, sonra ben” hatırlatmasıyla kırılan Didinmez, partiden de istifa etti. Bahçeli, kaset tuzağıyla ortaya çıkan krizi aşmak, Genel Merkez’de ve teşkilatta doğabilecek moral bozukluğunu önlemek üzere hafta sonundaki İstanbul programının ardından, seçim ve miting çalışmalarına ara verdi. Bahçeli, Genel Merkez’deki “karargâh” çalışmasıyla gelişmeleri değerlendirip stratejisini gözden geçirdi. Bahçeli, Didinmez ve Barutçu’ya, ilk kaset skandalı ile giden Genel Başkan Yardımcıları Recai Yıldırım ve Metin Çobanoğlu gibi hem partideki görevlerinden hem de adaylıktan istifa etmeleri talebini şu mesajla iletti:
  /images/100/0x0/55eb2d3df018fbb8f8b04f01
  “Türkiye üzerine büyük bir oyun oynanıyor. Bu oyunda, MHP ve Türk Milliyetçileri hedef seçildi. Bu oyunu, millet nezdindeki saygınlığımızı koruyarak bozmak zorundayız. Biz ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim sonra ben’ anlayışı ile siyaset yapan bir hareketiz. Bu şartlarda kişisel ikbal hesabı yapamayız. Milletin kafasında yaratılmak istenen karışıklığa meydan vermeden, bu hain tuzakları bozacağız.”

  Bahçeli’nin mesajını önceki gece alan Didinmez ve Barutçu, istifa dilekçelerini imzalayarak, parti yönetimine ve YSK’ya faksla gönderdiler.

  Saldırı Bahçeli’ye

  Didinmez, dün açıklamasında, “Lidere ve partiye” zarar vermemek için istifa ettiğini bildirdi. “Kendine, ailesine, camiasına ve millete karşı veremeyecek hiçbir hesabı olmadığını” anlatan Didinmez, şunları söyledi: “Çünkü yetimin malına el uzatmadım, kamuya ait herhangi bir şeyi çalmadım, hırsızlık yapmadım, herhangi bir kişiyi suça teşvik edip zarar vermedim, uyuşturucu ticareti yapmadım. Devletin varlığına kastetmedim. Ömrüm boyunca mensubu olduğum siyasal hareketin varlığının daim olması için çaba sarf ettim. ‘MHP’nin başarısızlığından ve yok edilmesinden büyük mutluluk duyacak olan, gözünü kin bürümüş, vicdanı kararmış ve insanlıktan nasibini almamış kişilerin işbirliği yaparak tezgahladıkları çirkin ve alçakça saldırıların muhatabı benim üzerimden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’dir. Bazı çıkarcı zihniyet mensuplarınca da fırsatı ganimet addederek şahsıma, arkadaşlarıma ve partime karşı ‘yargısız infaza’ dönüştürülmeye çalışılan bu durum karşısında, her türlü çirkefliğin, alçaklığın, aşağılık metotların kullanılarak seviyesi düşürülen siyasi hayatımızda, MHP ve onun lideri Devlet Bahçeli ile birlikte MHP mensuplarına şahsımı aracı kılmak suretiyle zarar verip mahkum ettirilmeye çalışılmaması için, mensubu olmaktan büyük gurur duyduğum partimdeki genel başkan yardımcılığı ve MYK Üyeliği görevleri ile parti üyeliğinden istifa ettiğimi ve milletvekili adaylığımdan da çekildiğimi arz ederim.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı