Gündem Haberleri

  Bahçeli:CHP'nin yaklaşımı demokrasiyi kısırlaştırır

  Hürriyet Haber
  29.01.2011 - 16:05 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İki muhalefet partisinin birbirini eleştirmesini şık bulmuyorum" sözlerine Antalya'dan cevap verdi. Antalya'da partisinin düzenlediği 'Akademisyenler Çalıştayı'na katılan Bahçeli, "Siyasi kurumların birbirilerini değerlendirme açısından iktidar muhalefet olarak ayırıp, muhalefetin birbirlerini eleştirmeme gibi bir yorum demokratik kültürün gelişimini kısırlaştırır" dedi.

  Çalıştayın sabah oturumun ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Bu yoruma katılmak mümkün değil. Biz CHP'nin uygulamakta olduğu politikalar konusunda MHP olarak değerlendirmelerimizi sürdüreceğiz. Bir partinin yönetimi, Genel Başkan Yardımcısı İmralı'da bulunan terörist başını Hakikatler Komisyonu gibi bir komisyon, parti programı, politikası içine dahil ederek ifade ediyorsa, MHP terörist başını eleştirirken o fikirleri de savunan herkesi eleştirme hakkını kendinde görmesi lazım. MHP'nin yaptığı budur" diye konuştu.

  Genel Başkan Devlet Bahçeli, hem iktidar hem de anamuhalefet partileri tarafından partisine ait oy oranları açıklamasına ilişkin bir soruya ise, "Nalıncı keseri gibi oyları hep kendilerine veriyorlar. Bu oyları nereden alacaklar? Alacakları bir tek yer var. Onu da MHP'den alma gayreti içine giriyorlar. 5.5 ay sonra bütün gerçek ortaya çıkacak" diye karşılık verdi.

  İktidar ve anamuhalefet partisinin anlaşma içerisinde oldukları kamuoyu araştırma kuruluşlarıyla çalıştıklarını belirten Bahçeli, "Şu an için bağımsız bağlantısız kamuoyu araştırma grubu yok. İktidar ve anamuhalefet partisinin dolaylı olarak anlaşma içinde olduğu kamuoyu araştırmaları var. Bunlar her ay bir değerlendirme ortaya koyuyorlar" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı