Gündem Haberleri

  Bahattin Uzan kefaletin aşağı çekilmesi istedi

  A.A.
  22.02.2006 - 16:08 | Son Güncelleme:

  “İmar Bankası Davası” kapsamında 17 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan Bahattin Uzan'ın avukatı Emin Canacankatan, İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, müvekkili hakkında belirlenen 500 bin YTL kefaletin kaldırılmasını ya da bu bedelin aşağıya çekilmesini istedi.

  Avukat Canacankatan, müvekkilinin tahliyesi konusunda belirlenen 500 bin YTL kefalet bedelinin yeniden değerlendirilmesi istemiyle İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçesini verdikten sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, müvekkilinin yaşlı olması ve sağlık sorunlarının bulunması gözönüne alınarak 500 bin YTL kefalet karşılığı tahliyesine karar verildiğini hatırlattı.

  Müvekkilinin tüm mal varlığı üzerinde ihtiyati tedbir bulunduğunu, duruşmalardaki savunmalarında da dile getirdiği gibi Bahattin Uzan'ın tüm mal varlığının 1,5 daireden oluştuğunu söyleyen Canacankatan, bu koşullar altında müvekkilinin 500 bin YTL kefaleti karşılamasının pek mümkün görünmediğini kaydetti.

  Dava kapsamında ceza alan diğer 2 sanığın kefaletsiz olarak tahliyesine karar verildiği hatırlatan Canacankatan, Bahattin Uzan'ın kefalet karşılığı tahliyesine karar verilmesinin hakkaniyete uymadığını düşündüğünü söyledi.
  Canacankatan, yaptığı başvuruyla mahkemeden, müvekkilinin de kefaletsiz tahliye edilmesini ya da kefalet bedelinin aşağıya çekilmesini, bu da olmazsa 3. şahısların teminat mektuplarının kabul edilmesini istediğini anlattı.
  Avukat Emin Canacankatan, bu şartlar altında müvekkilinin tahliye olmasına rağmen cezaevinden çıkamadığını belirterek, “Dileriz ki daha ılımlı bir tahliye kararı çıkar, müvekkilim de özgürlüğüne kavuşur” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı