Gündem Haberleri

  Bahadır Grammeşin'in davası ertelendi

  CİHAN
  27.04.2016 - 14:22 | Son Güncelleme:

  Kadıköy'de zihinsel engelliler öğretmenliği yapan Bahadır Grammeşin'in bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili davanın görülmesine devam edildi. Önceki duruşmada Emniyet Müdürlüğü Foto Film Şube’sinden istenen raporun mahkemeye ulaşmaması nedeniyle, sanıkların tutukluluk hallerinin devam edilmesine karar verildi

  Haziran Hareketi ve Özgürlük ve Demokrasi Partisi (ÖDP) üyesi Bahadır Grammeşin 8 Mayıs gecesi, Kadıköy’de kadınlara yönelik tacizi önlemek istediği için çıkan kavgada bir grubun saldırısıyla hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra açılan soruşturma kapsamında saldırganlar tespit edilerek cezaevine konuldu. 5’i tutuklu 7 sanıklı davanın 3. duruşması bugün Anadolu 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya, 5’i tutuklu 7 sanıkla birlikte bazı müştekiler, Bahadır Grammeşin'in ablası Başak Grammeşin ve tarafların avukatları katıldı.

  RAPOR MAHKEMEYE ULAŞMADI

  Mahkeme, bir önce ki duruşmada olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerinin Emniyet Müdürlüğü Foto Film Şube Müdürlüğü'ne göndererek, kişilerin kimliklerinin ve olaydaki davranışlarının ayrı ayrı tespit edilmesini istemişti. Ancak mahkeme heyetinin istediği rapor henüz mahkemeye ulaşmadığı belirtildi. Mahkemenin bu beyanını dikkate alan müşteki avukatları, raporun mahkemeye dönüşünün beklenmesini talep etti.

  Daha sonra söz alan sanık avukatları, tutuklu sanıkların tahliye edilmesi talebinde bulundu.

  Tutuklu sanıklardan Yahya Burak Ataç ise olaya ilişkin görüntülerde müştekilerin kendisine ayakkabı attıklarını iddia ederek, "Biz kendilerine sataşmadık. Ayakkabı attıktan sonra küfredip şemsiye de attılar. Elimi havaya kaldırıp üzerlerine yürüdüm. Kan basıncımın yükselmesiyle otomatikman şemsiyeyle onlara vurdum. Çocuklarımın da mağdur olması göz önüne alınarak tahliyemi talep ederim." ifadelerini kullandı.

  Mahkeme heyeti Emniyet Müdürlüğü Foto Film Şube’sine yazılan yazının cevabının beklenmesine hükmetti. Tutuksuz yargılanırken geçtiğimiz celse hakkında tutuklama kararı verilen Cemal Diri hakkında da yakalama kararı çıkaran mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

  "KATİLLERİN CEZASININ VERİLECEĞİ KANAATİNDEYİZ"

  Dava sonrası adliye önünde 'Unutmayacağız Baho, asla affetmeyeceğiz' yazılı pankartlar açıldı. Atılan sloganlardan sonra Grammeşin ailesinin avukatlarından Ayhan Erdoğan açıklama yaptı. Dava dosyasına görüntülere ilişkin raporun gelmediğini dile getiren Erdoğan, "Celse arasında rapor gelirse 8 Haziran'a bırakılan duruşmada yargılamanın sonuna yaklaştığımızı düşünüyoruz. Sanırım bu yaz bitimine doğru katillerin cezasının verileceği, yargılamanın sonlanacağı kanaatindeyiz." diye konuştu.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı