Gündem Haberleri

  Bağlılığımı iletiyorum

  Nerdun Hacıoğlu
  25.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Fransa Senatosu onayından geçen inkâr yasası vesilesiyle Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’ye bir mesaj gönderdi ve şunları söyledi:

  “Bugün Ermenistan’da olduğu gibi Fransa ve tüm dünyada yaşayan Ermenilerin tarihi günüdür. Şüphesiz dostluğumuzun bu özel günü tarihe altın harflerle yazılacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı. Ben çabalarınızdan dolayı ayrıca sizlere teşekkürler etmek istiyorum. Sizin paha biçilemez katkılarınız olmasaydı, bu günü göremezdik. Sizlere minnettarım. Size ve Fransa halkına parlak gelecek dileklerimi ve bağlılığımı iletiyorum.”

  İfade özgürlüğüne tehdit

  ULUSLARARASI Af Örgütü (Amnesty International), yasanın ifade özgürlüğünü ‘tehdit ettiğini’ belirtti. Örgüt adına yapılan açıklamada “Herkes, bu konu hakkında görüşlerini dile getirmekte özgür olmalıdır” denildi. Yasanın aynı zamanda tarihi olaylara yönelik bilgilendirmeyi de engelleyeceği belirtildi ve düşünce ve ifade özgürlüğünün Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi tarafından güvence altına alındığı hatırlatıldı.
  Zeynel LÜLE
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı