Gündem Haberleri

  Bağımsızlığın zamanı değil

  Hürriyet Haber
  26.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İspanya’da Katalonya Özerk Bölgesinde bağımsızlıklık sesleri her geçen gün daha da yükselirken Madrid yönetiminden Barcelona’ya sert bir uyarı geldi.

  Başbakan Mariano Rajoy’un yardımcısı Soraya Saenz de Santamaria, Katalonya’da parlamentosunda üç gündür süren kritik görüşmelerinin “krizle boğuşan ülkede muazzam istikrarsızlığa yol açtığını” söyledi. Cadena Ser radyosuna konuşan Başbakan Yardımcısı, “(Katalan lider Artur) Mas’a ülkenin içinde bulunduğu durumu iyi düşünmesi gerektiğini söyledik. Bütün bu eylemler mevcut krize yeni bir kriz eklemekten başka işe yaramıyor. Yerlerinde olsam (bağımsızlık yönünde) dinamiklere dayanmaktansa Katalan işsizlere daha çok odaklanırdım” dedi.

  Bu arada Katalonya özerk yönetimi, bağımsızlık tartışmaları arasında erken genel seçime gidecek. Katalonya özerk yönetimi meclisinde dün başlayan ve 3 gün sürecek genel siyasi tartışmalar sırasında hükümetteki danışmanlarıyla bir araya gelen Katalonya Özerk Yönetim Başkanı Artur Mas, 25 Kasım Pazar günü Katalonya’da erken genel seçime gidileceğini açıkladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı