Gündem Haberleri

  Bağımsız aday Boztaş da sonuca itiraz etti

  Abdullah YANGIN/ADANA, (DHA)
  24.07.2007 - 16:38 | Son Güncelleme:

  ADANA'da, ‘Biz fırıldak değiliz’, ‘Bu tekere çomak sokmayın’ sloganlarıyla girdiği seçimlerde 130 oy alan bağımsız aday Abdurrahman Boztaş seçim sonucuna itiraz etti.

  22 Temmuz öncesinde düzenlediği ilginç kampanyalarla seçimin en renkli milletvekili adayı olarak yerel ve ulusal televizyonlarda boy gösteren Abdurrahman Boztaş, itiraz dilekçesini Seyhan İlçe Seçim Kurulu'na verdi. Boztaş, itiraz dilekçesini verdikten sonra yaptığı açıklamada en az 120 bin oy beklerken 130 oy alarak hayal kırgınlığına uğradığını kaydetti. Seçim günü bir takım oyunlar oynandığını öne süren Boztaş, “Peki benim gerçek oylarım nerede? Köy, belde ve ilçelerden verilen destek nereye gitti ? Bunun cevabını istiyorum. Bunun için İlçe Seçim Kurulu'na itiraz dilekçesi sundum” diye konuştu.

  Boztaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Adana’daki seçim mitingi sonrası partisinin il yöneticilerine, “Ne yaparsanız yapın, Abdurrahman Boztaş'ın önünü kesin” dediğini, AKP'den 1'inci sıradan aday olup Adana milletvekili seçilen Dengir Mir Mehmet Fırat'ın da “Seni sandığa gömeceğiz” dediğini de iddia etti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı