Gündem Haberleri

  Bağdat’ta içki dükkânına bomba

  Hürriyet Haber
  19.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Irak’ın başkenti Bağdat’ta önceki akşam bir içki dükkânı önünde patlayan bombalı araç, ikisi Türk 7 kişinin yaşamını yitirmesine, 18 kişinin de yaralanmasına yol açtı. Olayda 1’i ağır 4 Türk’ün de yaralandığı öğrenildi. Ölenlerden üçü ve yaralananlardan beşinin polis olduğu açıklandı ancak ölenlerin kimliği açıklanmadı.

  Başkentin en kalabalık meydanlarından El Vatik’te gerçekleştirilen bombalı eylemi üstlenen olmadı. Saldırganların içki dükkânını mı emniyet güçlerinin hedef aldığı da netlik kazanmadı. Ülkedeki Sünni gruplar son aylarda polise karşı sık sık saldırı gerçekleştirmişti. Şii grupların ise zaman zaman içki dükkânlarına saldırı düzenlendiği biliniyor. Dün yine Bağdat’ta bir polis kontrol noktası yakınında patlayan bomba bir sivilin ölümüne, dört kişinin de yaralanmasına yol açtı.

  Son saldırılarla ülkede iki ayda ölenlerin sayısı 200’ü geçti. Sadece eylül ayındaki saldırılarda 185 Iraklı yaşamını kaybetti. Saldırıların sayısının artması yılsonunda çekilme planları yapan ABD’yi endişelendiriyor. ABD’nin bu yıl sona ermeden bütün güçlerini ülkeden çekeceği iddiası dün Beyaz Saray tarafından yalanlandı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı