GeriGündem Bağcılar Belediyesi hangi partide? Bağcılar'ın mevcut Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bağcılar Belediyesi hangi partide? Bağcılar'ın mevcut Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı kimdir?

Bağcılar Belediyesi hangi partide? Bağcılar'ın mevcut Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı kimdir?

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Bağcılar, şehrin Avrupa Yakası olarak adlandırılan kısmında yer alıyor. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Bağcılar Belediyesi'nin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Öte yandan Bağcılar'ın mevcut Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın kim olduğu ve kariyeri de sorgulanıyor. Peki, Bağcılar Belediyesi hangi partide?

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala, Bağcılar Belediyesi'nin 2014'te yapılan yerel seçimlerde hangi parti tarafından kazanıldığı merak ediliyor. Bunun yanında Bağcılar’ın mevcut Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın kim olduğu da araştırılıyor. İşte, konuya ilişin detaylar ve Lokman Çağırıcı’nın biyografisi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Lokman Çağırıcı seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Bağcılar Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde mevcut başkan Lokman Çağırıcı'yı yeniden aday gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN LOKMAN ÇAĞIRICI KİMDİR?

1965 yılında Giresun Bulancak doğumlu olan Lokman Çağırıcı, 1978 yılında Bağcılar Mahmutbey Mahallesi´nde ikamet etmeye başladı.

1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü´nü bitirdi. 1999 yılına kadar çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptı, ticaretle meşgul oldu.

Özel sektördeki çalışmalarının yanı sıra 1990 yılından itibaren siyaset hayatı başlayan Çağırıcı, 1999 yılında Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçildi.

11 Mayıs 2007´ye kadar Meclis Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Çağırıcı, Bağcılar´ın Kurucu Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık´ın Mayıs 2007 Genel Seçimleri'nde AK Parti İstanbul Milletvekili olması üzerine, Belediye Meclisi tarafından Bağcılar Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Çağırıcı, 29 Mart 2009'daki Yerel Seçimleri'nde ikinci kez Belediye Başkanı oldu.

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde tekrar aday olan Çağırıcı, yüzde 57.25 oy oranıyla üçüncü defa Bağcılar'a hizmet etme fırsatını bulmuş oldu.

Çağırıcı, Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinin yanı sıra; Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanlığı, Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi (WALD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA)  Üyeliği görevlerini de üstlenmiş bulunuyor.

Çağırıcı, evli ve dört çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle