Gündem Haberleri

  Bağcılar’a doğalgaz

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin ‘50 Günde 100 Eser Kampanyası’ çerçevesinde, dün düzenlenen törenlerle, Gazi Mahallesi-Alibeyköy-Sultançiftliği kavşağı ulaşıma açıldı, Bağcılar Sancaktepe Mahallesi'ne doğalgaz bağlandı.

  İstanbulluların ilgi göstermediği tören alanlarının dolması için her 2 tören de bir saat geç başlatıldı. Çevredekilerin, belediye görevlileri tarafından davet ve ikna edilerek tören alanında toplanmalarının sağlanmasından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ümit Özerol, kürsüden, belediye hizmetlerini anlattı. Özerol, iki yıl önce 1.8 trilyon liraya ihale edilen 4 trilyon liraya tamamlanan yeni kavşak ile bağlantı yollarını, kurdele keserek ulaşıma açtı. Alandaki izleyicilerin çoğunluğunu oluşturan küçük çocuklar, konuşmalardan çok meydanın süslenmesinde kullanılan uçan balonlarla ilgilendiler. Gözlerini balonlardan ayırmadan, sabırla törenin bitmesini bekleyen çocuklar, konuşmaların tamamlanmasından sonra balon demetlerini kapıştılar. Balona hasret büyümüş bazı yetişkinler de çocukların ellerindeki balonları kapışmak için mücadele etti.

  Gazi Mahallesi’ndeki tören alanı çevresinde, olası bir eyleme karşı, polis araçları ve panzerleri ile güvenlik çemberi oluşturuldu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı