GeriGündem Bagaja kendini kapatıp, 3 saat polisi beklemiş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  50
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bagaja kendini kapatıp, 3 saat polisi beklemiş

Bagaja kendini kapatıp, 3 saat polisi beklemiş
refid:3809322 ilişkili resim dosyası

Tozkoparan’da üç kişi tarafından gasp edildikten sonra otomobilinin bagajına kapatıldığını iddia eden cep telefonu şirketinin finans müdürü Muazzez Yılmaz’ın yalan söylediği açıklandı.

Çalıştığı firmada finans müdürlüğü yaptığını ve 1.750 YTL maaş aldığını söyleyen Muazzez Yılmaz’ın, işten çıkmak için böyle bir plan yaptığını söylediği belirtildi. Firmanın kendisine çok güvendiğini ve sınırsız harcama yetkisi verdiğini söyleyen Yılmaz "Çok çalışmaktan bunalmıştım. Patronlarıma ayrılmak istediğimi söyleyemiyordum. Bu nedenle böyle bir plan yapıp onların benden şüphelenerek kovmalarını sağlamaya çalıştım." dedi.

ÜŞÜYORDUM

İfadesinde patronunu telefonla aradıktan sonra ellerini koli bandı ile bağladığını söyleyen Muazzez Yılmaz daha sonra bagaja girdiğini anlattı. Psikolojik durumu bozuk olduğu belirlenen Muazzez Yılmaz bagaja girdikten sonra 3 saat boyunca kendisini bulacak birini beklediğini söyledi. Bagaj kapağını yarım açık bırakarak birinin kendisini görmesi için çalıştığını anlatan Yılmaz, "Kimse beni görmedi. Soğuk olduğu için üşüyordum. Sonunda bir polis tepe lambası gördüğümde beni görmeleri için bagaj kapağını iyice açtım. Beni fark ederek yanıma gelip kurtardılar." dedi.

Gasp büro amirliğinde kötü bir amacının olmadığını sadece işten çıkmak için bir bahane yaratmaya çalıştığını söyleyen Muazzez Yılmaz "Ertesi gün gazeteleri görünce olayın çok büyüdüğünü fark edip korktum. Vicdan azabı çekiyordum. Bir kez daha sorulunca olayı anlattım" diye konuştu.

Muazzez Yılmaz polis tarafından Bakırköy Adliyesi’ne çıkarıldı. Nöbetçi savcı, ifadesini aldığı Yılmaz’ı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

SUÇ ORTAĞI ARANIYOR

Muazzez Yılmaz’
ın kendisini bağlamasına yardım eden aile dostu Yahya Binbir de, polis tarafından aranıyor. Binbir’in, Yılmaz’ı bağaja girmeden önce el ve ayaklarını bağlamakta yardımcı olduğu, daha sonra "Ben bu işe daha fazla karışmak istemiyorum." diyerek oradan ayrıldığı belirlendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle